komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 5 czerwca 2020

Waltera, Bonifacego


Konronawirus: zmiany w sieciach handlowych

wtorek, 24.3.2020 12:44 , komentarze: 1 , odsłony: 5782
kategorie artykułu:

Popularne sieci handlowe dostosowują się do panującej pandemii koronawirusa. Limity osób przy kasach, pierwszeństwo osób starszych i płyny dezynfekujące przed wejściem to tylko niektóre ze zmian, jakie zastosowano w popularnych dyskontach.  

       Fot. Pixabay

Biedronka - w tym sklepie został skrócony czas pracy. Zakupy będziemy mogli zrobić od godz. 8.00 do 20.00. Dodatkowo wprowadzono oznaczenia odległości w strefie kas, która ma wynosić 1 metr pomiędzy klientami. W zależności od powierzchni sklepu, pracownicy ochrony będą dbać o liczbę osób przebywających wewnątrz. 

W sklepach Lidl wprowadzono ekrany ochronne z pleksi przy kasach, mające na celu zmniejszenie ryzyka kontaktu kasjera z klientem. Również jak w Biedronce na podłodze w strefie kas znajdują się taśmy określające odległość pomiędzy klientami. W tym sklepie także limitowana jest liczba osób, jaka może przebywać w środku. 

- Obecnie w każdym naszym sklepie i biurze Lidl Polska dostępne są środki do odkażania, płyny antybakteryjne oraz instrukcje prawidłowego mycia rąk - możemy przeczytać w komunikacie na facebooku. 

Godziny funkcjonowania sklepu zostały skrócone we wszystkich placówkach do 21.00.

Przedstawiciele sieci handlowej Żabka także postanowili dostosować działanie swoich sklepów do panującej sytuacji. 

- Obserwujemy rozwój sytuacji związanej z COVID-19. Nasze działania na bieżąco dostosowujemy m.in. do instrukcji przekazanych przez NFZ i zaleceń WHO oraz zapisów specustawy. Rozpoczęliśmy szereg działań wobec naszych pracowników i partnerów, a w trybie codziennym pracuje zespół koordynacyjny odpowiedzialny za współpracę wszystkich działów w zakresie prewencji - czytamy w oświadczeniu sklepu. 

Jedną z ważniejszych zmian jest skrócenie czasu pracy. Obecnie zakupy w Żabce zrobimy od godziny 7.00 do 22.00. Jak zapewnia sieć, każdy sklep został wyposażony w środki dezynfekujące oraz rękawiczki ochronne. Tak samo jak w innych sklepach obowiązuje limit osób przebywających wewnątrz. 

Tesco zdecydowało się na wprowadzenie specjalnych godziny na zakupy dla seniorów. Akcja rozpoczyna się już jutro i będzie prowadzona codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce w godzinach 9.00 - 10.00. Godziny otwarcia sklepu nie ulegają zmianie. 

- Od początku epidemii koronawirusa eksperci podkreślają, że najbardziej narażoną grupą na zarażenie są osoby starsze, dlatego w tych trudnych chwilach wsparcie seniorów jest szczególnie istotne. Bardzo często osoby starsze nie mają bliskich, które mogłyby im pomóc i muszą same zadbać o żywność. Wychodząc, za każdym razem narażają się na zakażenie stojąc w tłumie lub w kolejkach. Dzięki specjalnym godzinom w Tesco będą mogli poczuć się bezpieczniej i spokojnie zrobić zakupy – podkreśla Bartosz Kulisz z Caritas Polska.

Kaufland także włącza się w walkę z koronawirusem. W związku z zamknięciem szkół grafiki pracy zostały odpowiednio dopasowane do potrzeb pracowników. Zamówiono osłony ochronne twarzy i szyby pleksi dla pracowników obsługujących klientów. Przy kasach możemy znaleźć dozowniki ze środkiem do dezynfekcji, a w sklepach dostępne są specjalne stacje do odkażania rąk i uchwytów wózków zakupowych.

Ponadto jak w innych sklepach oznaczono strefy bezpiecznego odstępu pomiędzy klientami. Dodatkowo zawieszono degustacje i sprzedaż produktów garmażeryjnych do opakowań własnych, a pieczywo i bułki pakowane są teraz w szczelnie zamknięte papierowe torby. Wstrzymano także sprzedaż ciastek, bakalii, makaronów i orzechów sprzedawanych luzem. Godziny otwarcia sklepów nie uległy zmianie. 

Apelujemy do wszystkich czytelników, aby podczas wizyty w sklepach dostosować się do wszystkich zaleceń, zachować odstęp i w miarę możliwości dokonywać transakcji bezgotówkowych.

 

Wasze komentarze

Tylko te duże sklepy .a gdzie Polomarkety tam tez pracuja kobiety .narażaja sie a pracy coraz wiecej .tych z gory zapraszamy na 8-godz rytm naszej pracy .my dla nich oni cos nas .nie liczy sie utarg tylko zdrowie

środa, 25.03.2020 06:10:28 autor: Miła

wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki