Kolejny wrześniowy weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów

poniedziałek, 18.9.2023 14:25 124 1

Blisko 1100 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 69 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadły także 22 osoby poszukiwane. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 31 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 1081 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 31 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Jedna z kierujących osób jechała samochodem osobowym, gdy miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Została zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Sobótce. 40-letnia kierująca jechała osobową toyotą, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadziła do zdarzenia drogowego. W trakcie interwencji na jaw wyszło dodatkowo, że 40-latka ma aż trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 22 poszukiwane osoby, a także 69 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

źródło: KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 19.09.2023 09:47
To znana celebrytka nic jej nie zrobią!