komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 19 września 2019

Januarego, Konstancji

Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany. Miał 2.6 promila!

poniedziałek, 19.8.2019 12:16 , komentarze: 2 , odsłony: 395
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania doszło podczas rutynowej kontroli drogowej, kiedy to okazało się, że kierowca ma ponad 2.6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten po opuszczeniu auta, nie potrafił utrzymać się o własnych siłach. Za czyn, o który jest podejrzany, 32-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło podczas rutynowej kontroli na jednej z ulic wrocławskiej Leśnicy. Tuż po godzinie drugiej w nocy, policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym kierował 32-letni mężczyzna. Mężczyzna jadąc swoim Fordem, nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, co od razu zauważyli policjanci.

Po sprawdzeniu okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2.6 promila alkoholu w jego organizmie.

32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód odholowano na parking strzeżony.

Odpowie teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu utrata prawa jazdy i kara nawet do 2 lat pozbawiania wolności.

Policjanci przypominają, że kierowanie samochodem po alkoholu, to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, które kończą się niejednokrotnie tragicznie. Dlatego mundurowi podejmują różnego rodzaju działania, mające na celu ograniczanie tego zjawiska. Zachęcają też wszystkich do tego, aby nie pozostawać obojętnym widząc sytuacje niebezpieczne. Czasami wystarczy jeden telefon z informacją do służb, by wyeliminować z ruchu śmiertelne zagrożenie jakim jest nietrzeźwy kierowca. 

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Ponoć picie to jest życie
poniedziałek, 19.08.2019 17:49 autor:
Co w tym dziwnego, pił jego dziadek, pił jego...
poniedziałek, 19.08.2019 15:58 autor:
środa, 18.9.2019 09:49
środa, 18.9.2019 08:41
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki