Kolejny medal olimpijski dla wrocławianki Natalii Kaczmarek

niedziela, 8.8.2021 12:09 1066 0

Lekkoatletka Natalia Kaczmarek z AWF we Wrocławiu sięgnęła po drugi medal w trakcie igrzysk w Tokio. Lekkoatletka pobiegła w srebrnej sztafecie 4x400 kobiet.

Fantastyczny wieczór w Tokio dla Wrocławia! Studentka fizjoterapii Natalia Kaczmarek sięgnęła po srebro w sztafecie kobiet 4x400 m.

IO w Tokio. Złota i srebrna Kaczmarek

Natalia Kaczmarek najpierw stanęła na najwyższym stopniu podium w sztafecie mieszanej 4x400 m. Razem z Karolem Zalewskim, Kajetanem Duszyńskim i Justyną Święty-Ersetic poprawili w finale rekord Europy oraz olimpijski (3:09,87). Medale zdobyli także Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan oraz Dariusz Kowaluk za udział w eliminacjach.

Źródło: FB Natalia Kaczmarek

Natomiast przedostatniego dnia igrzysk Kaczmarek sięgnęła po drugi medal, tym razem srebrny w sztafecie 4x400 kobiet.

Polki do finału z czasem 3:23,10 wprowadziły: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Kaczmarek w biegu finałowym jeszcze wzmocniła zespół i pobiegła na pierwszej zmianie za Kiełbasińską. Polki przegrały tylko z Amerykankami i ustaliły nowy rekord Polski 3:20,53.

Zawodnik Śląska bez medalu

Nie udało się zdobyć drugiego tego dnia medalu w sztafecie 4x400 m, w której w półfinale pobiegł zawodnik Śląska Jakub Krzewina. W finale zastąpił go Mateusz Rzeźniczak, a ten razem z Dariuszem Kowalukiem, Karolem Zalewskim i Kajetanem Duszyńskim zajął 5. miejsce.

W 1/2 finału panowie byli blisko pobicia rekordu Polski (zabrakło 0,55 s) wynoszącego 2:58,00. W takim tempie pobiegli w 1998 r. Piotr Rysukiewicz, Tomasz Czubaka, Piotr Haczek i Robert Maćkowiak.

Urodzony w Kruszwicy Krzewina reprezentuje barwy Śląska Wrocław od 2013 r. Jest żołnierzem zawodowym Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu.

Przed ostatnim dniem igrzysk Polska ma na koncie 14 medali - 4-5-5.

Źródło: FB AWF we Wrocławiu,

tekst: wroclaw.pl