komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 18 kwietnia 2019

Boguslawy, Apoloniusza

Kolejne, plenerowe Mikrogranty przed nami. Nabór rusza już 1 maja

piątek, 12.4.2019 14:36 , komentarze: 0 , odsłony: 211
kategorie artykułu:

Po udanym pierwszym naborze, do którego zgłoszono łącznie 177 wniosków, czas na drugie w tym roku, plenerowe Mikrogranty. Tym razem organizatorzy zachęcają do składania wniosków na plenerowe inicjatywy w całym Wrocławiu.

Chcecie zorganizować warsztaty działkowe i majsterkowe na Zaciszu, grę terenową o historii Osobowic, cykl edukacyjnych śniadaniowych pikników na Ołtaszynie lub plenerowe warsztaty kulinarne dla sąsiadów na Stabłowicach? Macie pomysł, jak wziąć miasto w swoje ręce latem? Dzięki Mikrograntom możecie rozwijać się jako wolontariusze i świadomi obywatele swojego miasta.

Nabór do edycji plenerowej rusza 1 maja i potrwa dwa tygodnie. Organizatorzy czekają na projekty w trzech ścieżkach. Wnioski mogą składać osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe do pięciu lat działalności oraz nieformalne grupy młodzieżowe. W zależności od wybranej ścieżki można liczyć na różny poziom dofinansowania projektów.

Mikrogranty NGO – dla młodych organizacji pozarządowych do 10 tysięcy złotych

Mikrogranty – dla osób fizycznych i grup nieformalnych do 5 tysięcy złotych

Mikrogranty Młodzieżowe – dla grup młodzieżowych do 1 tysięcy złotych

Organizatorzy szczególnie czekają na pomysły wykorzystujące infrastrukturę Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, za co można otrzymać dodatkowe punkty w czasie oceny komisji.

Jednym z projektów ubiegłorocznej edycji plenerowej była „Bezpieczna PSIjaźń” – inicjatywa mająca na celu edukację w zakresie czytania mowy ciała psów i umiejętności dostrzegania dawanych przez nie sygnałów ostrzegawczych, a także opowiedzenie o terapeutycznych funkcjach przebywania ze zwierzętami. W innym projekcie, „Stwórzmy razem pieśń Psiego Pola”, mieszkańcy i mieszkanki osiedla tworzyli tekst pieśni o swojej przestrzeni, by na koniec wspólnie go wykonać na lokalnym rynku.

W tej samej edycji harcerze z Grabiszyna pokazali mieszkańcom i mieszkankom, jak wyglądały ich osiedla jeszcze przed II Wojną Światową oraz w czasie jej trwania, tworząc tymi działaniami płaszczyznę do wspólnej rozmowy i bycia ze sobą sąsiadów. Zwieńczeniem projektu była też wystawa zdjęć współczesnego i przedwojennego Wrocławia.

To zaledwie trzy spośród kilkudziesięciu projektów realizowanych w plenerze w ramach ubiegłorocznych Mikrograntów. Gdzie znaleźć inspiracje do tegorocznych inicjatyw?  – Wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i sprawdźcie, jakie plenerowe miejsca są w Waszej okolicy. Możecie zaplanować działania w parku, na skwerze lub na podwórku, które chcielibyście ożywić. Może znacie miejsca, które dla mieszkańców Wrocławia są nieodkryte i chcielibyście się nimi podzielić? – zachęcają organizatorzy.

Oprócz dofinansowania Strefa Kultury Wrocław oraz Fundacja Umbrella dostarczają merytorycznego, organizacyjnego, logistycznego i promocyjnego wsparcia dla realizatorów projektów. Natomiast w okresie prowadzonych naborów organizowane są szkolenia, konsultacje i spotkania informacyjne dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o programie. Nabór poprzedzą spotkania informacyjne, w trakcie których będziecie istnieje możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące przygotowania wniosku i planowania realizacji projektu.  Szczegółowe informacje oraz dokumenty niezbędne do wystartowania w naborze są dostępne na stronach poszczególnych ścieżek i na ogólnej stronie Mikrograntów.                                                      

 

Wasze komentarze


wtorek, 16.4.2019 12:54
czwartek, 11.4.2019 20:24
niedziela, 31.3.2019 16:54
niedziela, 31.3.2019 16:16
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork