komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 2 czerwca 2020

Marianny, Marcelina


Kobieta z podejrzeniem koronawirusa oddaliła się ze szpitala

piątek, 27.3.2020 10:15 , komentarze: 1 , odsłony: 959
kategorie artykułu:

Skrajnie nieodpowiedzialna kobieta oddaliła się ze szpitala pomimo podejrzenia, że jest zarażona koronawirusem. Swoim zachowaniem mogła narazić wiele osób na niebezpieczeństwo zachorowania na COVID-19. 

        Zdjęcie ilustracyjne/ Fot.Pexels  

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Ślaskiej został powiadomiony o oddaleniu się z izby przyjęć wrocławskiego szpitala kobiety z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Okazało się, że była to mieszkanka powiatu średzkiego w wieku 69 lat.

Do jej miejsca zamieszkania natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zgodnie z obowiązującymi procedurami zastosowali niezbędne środki ochrony osobistej. Jednocześnie średzcy funkcjonariusze, mając na uwadze powagę sytuacji oraz bezpieczeństwo pacjentki i innych osób, nawiązali kontakt telefoniczny z 69-latką, która jednak pomimo zaleceń odmówiła powrotu do placówki medycznej. Stwierdziła ona, że jest zdrowa i oświadczyła, że udaje się do swojego domu. Jak się okazało taksówką.

Pod wskazanym adresem mundurowi zastali 69-latkę, jak również trzy inne osoby. Wszyscy znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu. Na miejscu obecny był również taksówkarz, któremu polecono zgłoszenie się do szpitala.

Po konsultacji ze służbami medycznymi nakazano kobiecie oraz pozostałym osobom pozostanie w miejscu zamieszkania. O zaistniałej sytuacji powiadomiono odpowiednie służby.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich osób, aby w trosce o zdrowie i życie własne oraz najbliższych, ale również wszystkich obywateli, stosować się do zaleceń odpowiednich instytucji państwowych. Nie możemy bagatelizować obecnej sytuacji, aby przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie i beztroskę niepotrzebnie nie angażować  służb i instytucji powołanych do niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym.

/KWP Wrocław 

 

Wasze komentarze

A dlaczego uciekła tak k...A badacie
piątek, 27.03.2020 14:35 autor: Wkurwiony
wtorek, 26.5.2020 10:50
piątek, 22.5.2020 18:53
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki