komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 15 sierpnia 2020

Napoleona, Stelii

Kobieta okradała pacjentów szpitala. Zanim wpadła w ręce policji ukradła portfel matce chorego dziecka

środa, 17.4.2019 19:59 , komentarze: 0 , odsłony: 1349
kategorie artykułu:

Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław Leśnica zatrzymali kobietę, która okradała pacjentów w szpitalu. W bezwzględny sposób wykorzystywała sytuację, że chorzy są na zabiegach lub badaniach, a sale były puste. Jej łupem padały pierścionki, telefony komórkowe, kolczyki i portfele. Chorzy nie trzymali w portfelach dużej ilości pieniędzy, przeważnie była to kwota około 100 złotych. Najbardziej uciążliwa była jednak dla pacjentów utrata dokumentów: legitymacji inwalidy lub legitymacji emeryta-rencisty, oraz myśl że ktoś bezdusznie wykorzystał ich trudną sytuację. Policjanci z Wrocławia zatrzymali kobietę na gorącym uczynku, chwilę wcześniej ukradła portfel matce chorego dziecka.

Pobyt w szpitalu to dla każdego pacjenta trudny czas troski o własne zdrowie. Pacjenci nie myślą wtedy o zabezpieczaniu mienia przed kradzieżami, często wychodzą na badania i zabiegi. Sale chorych pozostają często przez nikogo nie pilnowane. Jednocześnie, na większości oddziałów nie ma zakazu odwiedzania chorych, dlatego osoby postronne znajdują się na korytarzach i odwiedzają swoich bliskich. Ktoś w bezwzględny sposób wykorzystywał te okoliczności i okradał pacjentów szpitala.

Od pewnego czasu wpływały na Policję informacje o kradzieżach, które dokonywane były na terenie szpitala. Zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy samego szpitala potraktowali tą sprawę bardzo poważnie. Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław Leśnica prowadzili czynności operacyjne w celu namierzenia sprawcy tych zdarzeń. Pracownicy szpitala również wzmogli czujność. Praca operacyjna funkcjonariuszy przyniosła efekt, wytypowali oni osobę odpowiedzialną za kradzieże i cały czas byli w stałym kontakcie z ochroną obiektu. Personel zwracał uwagę na postronne osoby i w końcu ochrona szpitala zauważyła kobietę wskazaną przez policjantów. Personel natychmiast poinformował kryminalnych o tym, że kobieta znajduje się na ich terenie.

Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Leśnica pojawili się na miejscu już po kilkunastu minutach i zatrzymali kobietę na gorącym uczynku, tuż po dokonanej kradzieży. Miała przy sobie skradziony portfel z dokumentami i gotówką. Okradła matkę jednego z małych pacjentów szpitala. W środku znajdowało się zaledwie 80 złotych. Pokrzywdzona w wyniku kradzieży kobieta nie wiedziała nawet, że straciła portfel. Dopiero po rozmowie z policjantami dowiedziała się, że została okradziona i odzyskała swoje mienie.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutów za inne kradzieże na terenie obiektu. Zatrzymana usłyszała łącznie 9 zarzutów. Jej łupem padały przedmioty, które chorzy posiadali przy swoich łóżkach szpitalnych, a były to m. in. złote pierścionki, zegarki, telefony komórkowe, torby z lekami. W portfelach były legitymacje inwalidzkie, legitymacje emeryta-rencisty i inne dokumenty pacjentów. Kobieta dopuściła się tych kradzieży w warunkach powrotu do przestępstwa, a to oznacza że grozić jej może wyższa kara, niż w przypadku zwykłej kradzieży. Z tego, że w bezwzględny sposób wykorzystywała sytuację chorych osób, będzie się teraz musiała wytłumaczyć przed sądem.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 11:58
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele