Kino letnie na Wyspie Słodowej

środa, 29.6.2022 09:02 156 0

Wyspa Słodowa w wakacyjne czwartki stanie się plenerowym kinem. Na bezpłatne seanse w ramach Kina letniego Concordia zapraszają Concordia Design, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Łącznie zaplanowano 9 seansów, które będą odbywały się w każdy czwartek wakacji od 30 czerwca

Na plenerowym ekranie wyświetlone zostaną filmowe rarytasy. Organizatorzy starają się tak wybierać tytuły, by dostarczyć widzom wielu emocji od wzruszeń po zabawę. W repertuarze Kina letniego znajdą się festiwalowe hity, wśród nich filmy, które otrzymały Europejską Nagrodę Publiczności LUX. Jest to nagroda przyznawana co roku przez Parlament Europejski i European Film Academy, we współpracy z Komisją Europejską i siecią Europa Cinemas. Co ważne, to widzowie głosują na wybrane filmy.

Wszystkie seanse filmowe są bezpłatne dla publiczności. Na widzów czekać będą wygodne leżaki oraz duży ekran, by każdy mógł się poczuć niemal jak w prawdziwym kinie.

Pierwszy seans już w najbliższy czwartek 30 czerwca. Wyświetlony zostanie film „Na noże” w reżyserii Riana Johnsona. To czarna komedia kryminalna z gwiazdorską obsadą (wyst. Daniel Craig, Chris Evans, Toni Collete i Jamie Lee-Curtis). Film był nominowany do Oscara, Złotych Globów i nagrody Bafta, a jego sukces zachęcił twórców do pracy nad kolejną częścią.

Pozostałe filmy, które będzie można zobaczyć w lipcu w Kinie letnim Concordia:

7.07, godz. 21.30 – „Na rauszu” reż. Thomas Vinterberg

14.07, godz. 21.30 – „Dzikie historie” reż. Damián Szifrón

21.07, godz. 21.30 – „Toni Erdmann” reż. Maren Ade

28.07, godz. 21.30 – „The Square” reż. Robert Ostlund

Dodaj komentarz

Komentarze (0)