komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 28 października 2020

Szymona, Tadeusza

Kierujący z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów i poszukiwany pasażer zatrzymani podczas kontroli

czwartek, 24.9.2020 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 211
kategorie artykułu:

Przekroczenie prędkości przez 34-letniego kierowcę, doprowadziło funkcjonariuszy do ujawnienia znacznie bardziej obciążających faktów. Ponieważ okazało się, że mieszkaniec Wrocławia postanowił wsiąść za kierownicę auta, nie stosując się do orzeczonych przez sąd środków. Mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jakby tego było mało, na jaw wyszło, że pasażer pojazdu jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci z wrocławskiej drogówki podczas kontroli prędkości na ulicy Kochanowskiego, dokonali pomiaru kierującego osobowym Mercedesem, który pomimo znaków nakazujących jazdę z prędkością nie większą niż 40 km/h, jechał aż 78 km/h.

Kontrola drogowa zapewne zakończyłaby się po kilku minutach, a funkcjonariusze zastosowaliby prawem przewidziane środki, gdyby nie niekorzystne fakty, które już po chwili wyszły na jaw.

Kierujący autem 34-latek nie miał zamiaru niczego ukrywać przed policjantami i od razu wyznał, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, co potwierdził wpis w systemach policyjnych. Mężczyzna, decydując się na jazdę samochodem, popełnił przestępstwo opisane w artykule 244 Kodeksu karnego, zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna ten za wykroczenie w ruchu, będące przyczyną kontroli, czyli przekroczenie dozwolonej prędkości - został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

W pojeździe przebywał również 33-latek i jego sprawdzenie w systemach policyjnych przyniosło także nieoczekiwany efekt. Wrocławianin był bowiem poszukiwany celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności. Przejażdżka tego źle dobranego duetu została przerwana przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kierujący odpowie teraz ponownie przed sądem, za niestosowanie się do orzeczonych wcześniej środków karnych, a pasażer w dalszą podróż ruszył z policjantami w kierunku aresztu.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 26.10.2020 13:16
1
poniedziałek, 26.10.2020 13:09
środa, 21.10.2020 11:19
poniedziałek, 12.10.2020 10:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki