komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Kierowca był pijany i bez uprawnień, a pasażerka poszukiwana

czwartek, 19.11.2020 10:38 , komentarze: 0 , odsłony: 166
kategorie artykułu:

Wrocławscy funkcjonariusze na ulicy Krasińskiego wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego, który oprócz krążącego w organizmie alkoholu nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wykazało ponad promil tej substancji. Jakby tego było mało pasażerka pojazdu, która zdecydowała się na jazdę z nietrzeźwym kierującym, okazała się być poszukiwana celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego na ulicy Krasińskiego zwrócili uwagę na kierującego osobowym seatem, który miał trudności z utrzymaniem prowadzonego przez siebie pojazdu w pasie ruchu.

Funkcjonariusze postanowili jak najszybciej przerwać tę jazdę i sprawdzić, czym jest ona spowodowana. Odpowiedź było prosta- alkohol. Mundurowi poczuli wydobywający się z kabiny samochodu charakterystyczny zapach tej substancji. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia, a na wyświetlaczu ukazała się wartość przekraczająca 1 promil alkoholu. Sprawdzenie 39-latka w policyjnych systemach obnażyło kolejne naruszenie przepisów prawa, mężczyzna bowiem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze sprawdzili również pasażerkę pojazdu i ku ich zaskoczeniu na ekranie urządzenia mobilnego ukazał się wpis „osoba poszukiwana”. Z treści wpisu wynikało, że 35-latka jest poszukiwania celem odbycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności.

Wspólna podróż została przerwana i zakończona, mężczyzna ruszył w stronę najbliższego komisariatu, a jego towarzyszka w kierunku zakładu karnego, celem odbycia zasądzonej kary.

Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym, losie nieodpowiedzialnego kierującego zadecyduje teraz sąd.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

piątek, 15.1.2021 14:29
wtorek, 5.1.2021 16:14
piątek, 1.1.2021 01:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele