Kiedy sztuka, filozofia i matematyka spotkają się w murach MWW...

wtorek, 9.7.2024 10:48 138 0

Zapraszamy na najnowszą wystawę Muzeum Współczesnego Wrocław „Jakub Jernajczyk. Argumenty i obrazowanie”, którą zaprezentujemy dla publiczności 18 lipca. Tego dnia, o godzinie 17:00 zapraszamy na autorskie oprowadzanie po ekspozycji. 

Wśród intencji twórczych Jakuba Jernajczyka, artysty, który poza studiami artystycznymi ukończył także matematykę, z pewnością należy podkreślić tę edukacyjną: nakłania on nas do wędrówki, przemieszczania się między obszarem rozumowym i zmysłowym. Idee czy – odnosząc się do tytułu – argumenty (matematyczne, filozoficzne) komentowane są środkami artystycznymi i przeobrażają się w obrazy, niekiedy ruchome i interaktywne. Wystawa odkryje przed odbiorcami zaskakujące zjawiska: całki oznaczone jako ukołysane do snu ludzkie ciało, entropię złapaną w sidła deklinacji, matematyczno-filozoficzne spekulacje Mikołaja z Kuzy przypominające zachód słońca. Przyjdzie czas i na obserwacje gwiaździstego nieba…

 

Wystawa „Jakub Jernajczyk. Argumenty i obrazowanie” w Muzeum Współczesnym Wrocław od 18 lipca do 9 grudnia 2024, kuratorka: Emilia Chorzępa.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)