Kąty Wrocławskie: Policjanci zabezpieczyli prawie 8 kilogramów narkotyków

wtorek, 27.2.2018 09:00 1527 1

Wrocławscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających, które ukryte były na strychu jednego z opuszczonych obiektów w gminie Kąty Wrocławskie. Po sprawdzeniu przez specjalistów potwierdzono, że zabezpieczone narkotyki to marihuana w ilości blisko 8 kilogramów. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali też mężczyznę, który za ich posiadanie odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Wcześniej policjanci prowadząc czynności operacyjne ustalili miejsce, w którym mogą być przechowywane spore ilości środków odurzających. Niezwłocznie przystąpili do działania i skontrolowali jeden z opuszczonych obiektów w gminie Kąty Wrocławskie. Na miejscu w pomieszczeniach strychowych ujawnili i zabezpieczyli worki z suszem roślinnym. Sprawdzenia potwierdziły, że zabezpieczone narkotyki to marihuana w ilości blisko 8 kilogramów.

Działając w tej sprawie policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego podejrzanego o przestępstwa narkotykowe.

Na podstawie zgromadzonych materiałów mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Obecnie policjanci sprawdzają czy zajmował się również ich dystrybucją.

Przypomnijmy, że posiadanie narkotyków w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolości, a jeżeli w grę wchodzi ich znaczna ilość karą nawet do lat 10. Natomiast za handel sprawcy grozić może kara pozbawienia wolności do lat 8. 

Źródło: KMP we Wrocławiu 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 27.02.2018 15:10
Tylko amputacja rąk zapewni sposób, że nie będzie się bawił...