KAS i CBŚP zwalczają przestępczość akcyzową

środa, 5.10.2022 09:21 123 0

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) przejęły susz i krajankę tytoniową bez znaków akcyzy o wartości 206 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

Nielegalny towar w pomieszczeniu gospodarczym

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej KAS oraz policjanci z CBŚP Zarządu we Wrocławiu, Wydział w Jeleniej Górze przeprowadzali wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili miejsce przebywania 48-letniego mężczyzny, który był poszukiwany listem gończym. Został zatrzymany.

W trakcie przeszukiwania posesji (powiat Kłodzki), na terenie której przebywał mężczyzna zajmujący się nielegalną produkcją papierosów, funkcjonariusze znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym 346 kg suszu tytoniowego i 16 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

W domu znajdowała się również maszyna do rozdrabniania suszu tytoniowego. Funkcjonariuszy wspierał pies służbowy wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych. Gdyby zabezpieczony towar trafił na czarny rynek - straty, jakie mógłby ponieść budżet państwa z tytułu podatku akcyzowego i VAT szacuje się na 206 tys. zł.

Przypominamy
KAS przypomina w trosce o zdrowie i życie, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie tylko nie spełniają norm jakościowych, a także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)