Kapitan Arkadiusz Olczyk pozostaje w Gwardii Wrocław

środa, 28.7.2021 14:44 313 0

Arkadiusz Olczyk rozpocznie swój czwarty kolejny sezon w barwach Gwardii Wrocław. To kapitan, bez którego trudno wyobrazić sobie zespół Gwardzistów. 

Środkowy był jedną z najważniejszych postaci w Gwardii w poprzednich sezonach. Arkadiusz Olczyk, kapitan i jeden z najbardziej doświadczonych siatkarzy w zespole, chce osiągnąć z drużyną jak najlepszy wynik. 

- Cele na ten sezon są takie, jak na każdy inny. Chciałbym poznać wizję siatkówki naszego nowego trenera i rozwinąć się u jego boku. Zarówno jako człowiek, jak i siatkarz. O celach grupowych wszyscy wiemy. Chcemy awansować do elity i stworzyć taką fajną paczkę ludzi, którzy będą razem dobrze się czuć. Tak jak ja czuję się we Wrocławiu. Mogę powiedzieć, że to mój dom. Jestem prawie z Wrocławia, ale to są zdecydowanie moje tereny! Czuję ogromny sentyment do tego miejsca. Jest mi tutaj dobrze, a klub pokazuje się z coraz lepszej strony i cieszę się, że mogę to przeżywać od środka - mówi Arkadiusz Olczyk

Na środku siatki w barwach Gwardii  Olczyk nie ma sobie równych. Tak wskazują statystyki, gdzie zarówno w sezonie 2018/19, jak i 2019/20 oraz 2020/21, plasował się najwyżej wśród blokujących. W tym elemencie zdobył w poprzednim sezonie aż 100 punktów. - To siła spokoju i filar naszej defensywy. Rewelacyjnie wywiązywał się z obowiązków kapitana w trudnych i nerwowych momentach. Do tego najlepiej blokujący w lidze, czym tylko potwierdza swoją klasę. Sternik okrętu gwardyjskiego - dodaje Kajetan Maćkowiak - współwłaściciel Gwardii Wrocław. 

Arkadiusz Olczyk o miejsce w składzie na środku siatki będzie rywalizował z Bartłomiejem Zawalskim, Dawidem Wochem oraz Oskarem Pieknikiem. 

Arkadiusz Olczyk

  • Data urodzenia: 26.10.1990
  • Pozycja: środkowy
  • Zasięg w ataku: 353
  • Zasięg w bloku: 330 

Kariera:

  • Victoria Wałbrzych – 2012 – 2015
  • Krispol Września – 2015 – 2016
  • Stal Nysa – 2016 – 2018
  • Gwardia Wrocław – 2018 – nadal
Dodaj komentarz

Komentarze (0)