komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 24 stycznia 2019

Felicji, Franciszka

Kapitalna improwizacja w czerwcu

poniedziałek, 28.5.2018 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 688
kategorie artykułu:

Improkracja nie zwalnia na wakacje i w czerwcu zaprasza na najlepsze spektakle komedii improwizowanej we Wrocławiu. Już 12.06 zagramy wspólnie z aktorem Teatru Muzycznego CAPITOL- Cezarym Studniakiem. Jego teksty oraz piosenki posłużą jako inspiracja dla aktorów Improkracji w zaimprowizowaniu scen. W kolejnych tygodniach będzie można zobaczyć najlepsze pozycje repertuarowe, tj. "Improkracja penetruje", "Krótkie formy" czy "Before and after". 

Czym jest impro?

Improwizacja teatralna (impro) to osobna dziedzina sztuki, która początki, w swojej obecnej formie, zawdzięcza aktorom z USA (Del Close) oraz UK (Keith Johnestone). Spektakle są w pełni improwizowane, tworzone na oczach widzów. Tym co odróżnia improwizacje od innych form komediowych (kabaret, stand up), to dynamika oraz niepowtarzalność występów- pierwszy spektakl jest zarazem ostatnim. Każdy wieczór z Improkracją jest wyjątkowy.

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od ponad 6 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

REPERTUAR CZERWIEC:

„Improkracja penetruje” 05.06.2018 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

                   Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

Filmy dla dorosłych nie słyną z niezwykłej fabuły, postacie nie mają dramatycznych przemian i są jednowymiarowe. Aktorzy z Teatru Improwizacji Improkracja reinterpretują te dzieła i nadają im bardziej uniwersalnego przekazu. Podczas spektaklu wyświetlany jest początkowy fragment “dzieła” kiedy postacie jeszcze są... ubrane, a następnie film jest zatrzymywany. Aktorzy Improkracji dogrywają resztę fabuły, odkrywając niewykorzystany przez pomysłodawcę potencjał, nadając jednocześnie dziełu nowy, bardziej klasyczny, kierunek. “Improkracja Penetruje” to fuzja niecodziennej inspiracji oraz komedii najwyższej klasy.

„Improkracja feat. Cezary Studniak” 12.06.2018 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

                                            Wspólny spektakl z Cezarym Studniakiem!

Improkracja ma niesłychaną przyjemność zaprosić na wspólny spektakl, w którym to teksty, monologi oraz piosenki w wykonaniu Cezarego Studniaka będą inspiracją do zaimprowizowania scen przez aktorów Improkracji.

Cezary Studniak od roku 2003 związany jest z Teatrem Muzycznym Capitol, w którym zagrał oraz wyreżyserował wiele spektakli, m. in. "Hair", "Mistrz i Małgorzata" oraz "Makbet". Od 2014 roku, jako dyrektor artystyczny, przewodzi PPA- najważniejszemu przeglądowi piosenki aktorskiej w Polsce. Jest laureatem wielu nagród za swoje kreacje aktorskie, m. in. Złotej Iglicy dla aktora śpiewającego (wraz z Formacją Chłopięcą Legitymacje).

Wcześniejsze spektakle "Improkracja feat." cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Cezary Studniak jest kolejnym gościem zaproszonym do wspólnego stworzenia improwizowanego spektaklu. Wcześniej mieliśmy przyjemność zagrać m. in. z Natalią Grosiak, Konradem Imielą, Julią Pietruchą czy Magdaleną Kumorek.

„Krótkie formy” 19.06.2018 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Spektakl komedii improwizowanej tworzony na żywo przy udziale publiczności!

"Krótkie formy" to spektakl komedii improwizowanej składający się z krótkich gier teatralnych. Publiczność w każdej grze decyduje o miejscu akcji, bohaterach, których mają odegrać aktorzy czy nawet o słowach, które mają paść w trakcie sceny. Dzięki ogromnemu wpływowi na kształt spektaklu i aktywnemu udziałowi publiczności, między widzami a aktorami wytwarza się silna więź twórcza. Występ pełen energii, dynamiki i dobrze rozumianego szaleństwa!

„Before and after” 26.06.2018 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

 

Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

Spektakl, w którym widzowie wybierają pewne kluczowe zdarzenie, wokół którego toczyć się będzie fabuła. Aktorzy będą improwizować sceny umiejscowione tylko przed lub po wydarzeniu szukając jego przyczyn i skutków. Szalone skoki w czasie, mnogość wątków, ciekawe postaci i próba spięcia tego wszystkiego w całość - to jest właśnie nasze Before and After!

 

Wasze komentarze


wtorek, 22.1.2019 09:25
czwartek, 17.1.2019 11:54
środa, 16.1.2019 14:44
piątek, 11.1.2019 16:00
piątek, 11.1.2019 11:06
piątek, 11.1.2019 09:39
monitoring GPS
Sklep AZE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Kserokopiarki
New-House
Teagle
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki