Kamienica z Nadodrza zyska nową elewację i ekologiczne ogrzewanie

środa, 9.6.2021 13:35 163 0

Zarząd Zasobu Komunalnego szuka firmy, która odnowi elewację w ponad 120 letniej kamienicy nr 33 przy ulicy Księcia Witolda na osiedlu Nadodrze. Budynek w ramach prac zostanie też podłączony do sieci ciepłowniczej. 

Wybudowana na przełomie XIX i XX wieku kamienica składa się z pięciu kondygnacji nadziemnych, a na parterze budynku znajduje się lokal użytkowy. W ostatnich latach w budynku przeprowadzono m.in. prace remontowe klatki schodowej. W najbliższych miesiącach w ramach zleconych prac kamienica nie tylko odzyska dawny blask, ale też zostanie wyposażona w ekologiczne ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej. Przyszły wykonawca w ramach umowy przeprowadzi także remont balkonów i tarasów. W budynku wymienione zostaną istniejące instalacje sanitarne. Realizacja tych prac będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej. 

To jeden ze 115 budynków komunalnych, które w tym roku przejdą proces zmiany systemu ogrzewania na nowy ekologiczny. To dla nas jedno z priorytetowych zadań, które konsekwentnie realizujemy. Przy okazji tych prac w miarę możliwości finansowych staramy się przeprowadzać w tych budynkach najpilniejsze prace remontowe. W przypadku tej kamienicy będzie to remont elewacji wraz z balkonami i tarasami. – wyjaśnia Tomasz Jankowski z Zarządu Zasobu Komunalnego.

Przybliżony koszt remontu będzie znany po otwarciu ofert, które zaplanowano na koniec czerwca. Prace remontowe mają potrwać 7 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiuto należąca do Gminy Wrocław jednostka budżetowa, która w jej imieniu zarządza nieruchomościami. W swoim zasobie posiada ponad 21 tysięcy lokali mieszkalnych, blisko tysiąc kamienic i 1, 5 tysiąca lokali użytkowych na terenie Wrocławia.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz