Kamera wraca do wrocławskiego ZOO

piątek, 2.12.2016 09:24 2825 0

Większość osób doskonale pamięta program "Z kamerą wśród zwierząt", prowadzony przez małżeństwo państwa Gucwińskich, który gościł w domach Polaków przez ponad 30 lat. Nawiązując do tych tradycji wrocławskie ZOO powraca z nowym, cyklicznym programem "ZOO od kuchni". Emisja pierwszego odcinka już w sobotę 03.12 na profilu facebookowym ZOO i kanale YouTube. 

Każdego roku ZOO we Wrocławiu odwiedzane jest przez niemal 2 miliony zwiedzających. Wielu z nich z pewnością zastanawia się, jak wygląda praca w tym niezwykłym miejscu. Na to pytanie ma odpowiedzieć cykl programów "ZOO od kuchni". Emisja dwóch pierwszych odcinków planowana jest na 3 i 10 grudnia na profilu facebookowym ZOO pod adresem facebook.com/wroclawskiezoo, a kolejny etap zdjęć ruszy w styczniu 2017 roku.

Co widzi widz
Prowadzącym program jest Piotr Augustyniak - humanista z krwi i kości, nauczyciel i animator teatralny. Powierzona mu rola jest niezwykle odpowiedzialna, musi bowiem wcielić się w przeciętnego zwiedzającego, eksplorując ZOO z tą samą ciekawością, która charakteryzuje najbardziej zaangażowanych i żądnych wiedzy entuzjastów. Jest jednak pewna różnica - Piotr otrzymał możliwość wejścia za kulisy i włączenia się w codzienne życie opiekunów i pracowników. W ten sposób każdy z widzów może utożsamiać się z prezenterem w jego pełnej przygód i niespodzianek podróży przez ZOO.

- Piotr to typowy naturszczyk. Zależało nam na tym, aby z jego strony padały najprostsze pytania, które staną się pretekstem do merytorycznych wypowiedzi naszych pracowników. Jego obecność w ZOO burzy nieco porządek i plan pracy, ale dzięki temu widz lepiej widzi różnice między wizją tego co tu się dzieje, a rzeczywistością. Dzięki osobowości Piotra powstał program, który łączy wątki popularnonaukowe z klimatem kina familijnego. To będzie audycja dla ludzi w każdym wieku - mówi Marta Zając-Ossowska, Kierownik Sekcji Marketingu i Edukacji ZOO, pomysłodawca i koordynator projektu.

Nowy program, nowy kanał emisji

"ZOO od kuchni" początkowo będzie emitowane co sobotę na profilu ZOO Wrocław (www.facebook.com/wroclawskiezoo), a także na dedykowanym kanale You Tube - https://www.youtube.com/user/ZOOWroclaw. Udostępniony na Facebooku trailer programu dotarł do 90 tys. odbiorców i został udostępniony blisko 200 razy.

- Premiera w mediach społecznościowych doskonale wpisuje się w naszą aktualną politykę komunikacji ze zwiedzającymi i entuzjastami, jednak nie wyczerpuje naszych ambicji. Jednocześnie prowadzone są rozmowy z kilkoma stacjami na temat produkcji podobnego formatu z myślą o ogólnopolskiej antenie. Myślę, że w pierwszym kwartale 2017 roku będziemy mogli powiedzieć na ten temat więcej - informuje Marta Zając-Ossowska.

Audycja "ZOO od kuchni" realizowana jest przez profesjonalną ekipę 6x6 Pracownia Sztuki Wizualnej, która ma na swoim koncie m.in programy dla Discovery Channel i Polsat Play. 

źródło: Wrocław pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)