Już za tydzień Dzień Otwarty PWr

piątek, 29.3.2024 09:52 215 0

Prezentacja laboratoriów, warsztaty, ciekawe wykłady, gry terenowe oraz mnóstwo praktycznych informacji – to wszystko czeka na chętnych, którzy w piątek, 5 kwietnia, zajrzą na Dzień Otwarty Politechniki Wrocławskiej. Startujemy już o godz. 8. 

Swoją ofertę zaprezentuje wszystkie 14 wydziałów naszej uczelni. – Naukowcy i studenci pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, czy uczelnia techniczna to dobre miejsce do nauki. Naszym zdaniem TAK! – mówi szefowa Działu Rekrutacji Anetta Stypułkowska. – Podczas wydarzenia przedstawimy również pełną ofertę studiów na PWr i odpowiemy na każde pytanie związane z tegorocznym naborem – dodaje. 

W tym roku na kandydatów i kandydatki czekają m.in. wycieczki po wrocławskim Hogwarcie, czyli budynku Wydziału Architektury, warsztaty o tym, skąd się biorą dziury w drodze, czy wodór jest paliwem przyszłości oraz jaki jest chemiczny przepis na życie. Ponadto naukowcy Politechniki Wrocławskiej zdradzą też sekrety sztucznej inteligencji i zaprezentują niekonwencjonalne zastosowania plazmy. Będzie można zobaczyć pokaz związany z surowcami pozaziemskimi, a stoisko Wydziału Medycznego w bud. C-13 zamieni się w oddział szpitalny. Do tego wiele interesujących aktywności zaplanowały wydziałowe samorządy studenckie oraz koła naukowe. 

To jednak wciąż tylko niewielka część czekających 5 kwietnia atrakcji.
Szczegółowy program Dnia Otwartego PWr znajduje się tutaj: https://wroclaw.tech/dzien-otwarty-2024 

Do dyspozycji odwiedzających będzie również cały zespół Działu Rekrutacji. – Odpowiemy na każde pytanie i wyjaśnimy wszystkie zawiłości związane z naborem na studia – zapewnia Anetta Stypułkowska. Warto w tym dniu zaglądać także na profil Działu Rekrutacji na Facebooku. Do wygrania będą uczelniane gadżety, oraz Poliburgery, które specjalnie dla nas przygotował wrocławski Pasibus. Do tego przez cały czas trwania wydarzenia będzie można za darmo podróżować Polinką.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)