Junior Eyamba piłkarzem Śląska Wrocław

wtorek, 18.6.2024 15:32 487 0

Po wzmocnieniach w bramce, obronie i pomocy przyszedł czas na zakontraktowanie napastnika. Do grona Wojskowych dołącza Junior Eyamba. 22-latek związał się ze Śląskiem Wrocław kontraktem do końca czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o rok.

Najnowszy nabytek Śląska urodził się w szwajcarskim Schlieren i to głównie w tym kraju do tej pory zbierał piłkarskie doświadczenie. Zawodnika cechują bardzo dobre warunki fizyczne, bo mierzy aż 194 centymetry. Długo grał w juniorskich drużynach FC Zurich. Następnie próbował swoich sił w drugiej drużynie niemieckiego SC Freiburg. Potem trafił do SC YF Juventus Zurich. Ostatnie dwa lata spędził w młodzieżowej drużynie BSC Young Boys, czyli mistrza Szwajcarii.

Przez ostatnie dwa sezony środkowy napastnik występował w Promotion League, czyli trzeciej lidze szwajcarskiej. To właśnie w drużynie BSC Young Boys U21 zaczął notować regularne i efektowne występy. W rozgrywkach 2023/2024 w 19 meczach zdobył sześć bramek i zanotował sześć asyst.

Minione zmagania były dla niego jeszcze lepsze. Junior Eyamba popisywał się bramkostrzelnością. Był najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu i piątym najlepszym w całej lidze. W 27 rozegranych spotkaniach trafiał do siatki 14 razy. Do tego dołożył jedną asystę.

Bardzo dobre występy nie umknęły uwadze przedstawicielom wicemistrzów Polski. – Junior Eyamba to bardzo cenne wzmocnienie naszej ofensywy. Szukaliśmy silnego napastnika o dobrych warunkach fizycznych. Junior pokazywał już bardzo dobrą skuteczność i liczymy, że tak samo będzie podczas jego gry w Śląsku – komentuje David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.

- Cieszę się, że mogę tu być. To dla mnie ogromna szansa i wierzę, że będę w stanie prezentować się jak najlepiej i pomagać drużynie. Nie mogę się doczekać pierwszego spotkania - mówi Junior.

 

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)