John Yeboah piłkarzem Śląska

sobota, 25.6.2022 10:59 324 0

Nowym zawodnikiem Śląska został John Yeboah, związany poprzednio z Willem II Tilburg. Skrzydłowy podpisał z wrocławskim klubem trzyletni kontrakt.

Yeboah rozpoczynał karierę w młodzieżowych drużynach Wolfsburga. W zespołach U17 i U19 wystąpił łącznie w 74 spotkaniach, w których zdobył 38 bramek. Miał też okazję zagrać w dwóch meczach Bundesligi oraz jednym Pucharu Niemiec. W 2020 roku skrzydłowy został wypożyczony do holenderskiego VVV Venlo, a następnie na stałe przeniósł się do Willem II Tilburg.

- John Yeboah to bardzo utalentowany zawodnik, z dużym potencjałem. Jego mocną stroną jest gra jeden na jeden, z pewnością wyróżnia się też pod względem motorycznym. Może występować zarówno na lewej, jak i na prawej stronie. Mam nadzieję, że jego atuty dadzą nam nową jakość w ofensywie i pomogą całemu zespołowi - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.


Poprzedni sezon Yeboah spędził na dwóch wypożyczeniach. Najpierw w holenderskim Almere City, a następnie w niemieckim MSV Duisburg. Na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech 22-latek rozegrał 17 spotkań, w których zaliczył pięć asyst.

- Jestem szybkim zawodnikiem i najlepiej czuję się z piłką przy nodze. Przede wszystkim chciałbym pomóc zespołowi. Mam nadzieję, że przyczynię się do stworzenia tutaj czegoś dobrego i czeka nas udany sezon - zaznacza John Yeboah.

Ojciec Johna pochodzi z Ghany, a matka z Ekwadoru, jednak nowy zawodnik WKS-u posiada również niemieckie obywatelstwo i to właśnie ten kraj reprezentował w kadrach młodzieżowych. W reprezentacjach U16-U20 rozegrał 27 spotkań, w których zdobył dziewięć bramek. Jedna z nich padła w październiku 2020 roku, w meczu przeciwko kadrze Polski U20, który zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych 4:3. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)