Jest koncepcja zagospodarowania terenu kortów tenisowych przy ul. Pułtuskiej

wtorek, 11.1.2022 13:17 251 0

W połowie lipca 2021 roku nowym operatorem terenu przy ul. Pułtuskiej została spółka WCT Spartan, która zarządza obiektami sportowo-rekreacyjnymi, w tym również kortami tenisowymi przy ulicy Spiskiej i Lubińskiej we Wrocławiu.

Na przełomie czerwca i lipca przeprowadzone zostały konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy mogli przekazać swoje propozycje i wskazówki co do terenu przy ul. Pułtuskiej.

W konsultacjach wzięli udział mieszkańcy i zainteresowane środowiska tenisowe.

W wyniku konsultacji mieszkańcy wskazywali m.in. na zachowanie istniejącej zieleni na terenie kortów i posadzenie nowych drzew oraz krzewów, ale też na przykrycie dachem kilku kortów tenisowych (hala lub balon).

Po przeanalizowaniu wniosków z konsultacji, czyli przede wszystkim dotyczących utrzymania sportowo-rekreacyjnej funkcji obiektu, kortów i zieleni wokół, powstała koncepcja architektoniczno-urbanistyczna budowy zadaszonych kortów tenisowych i budynku kortowego.

Przedmiotem inwestycji będzie modernizacja i przebudowa istniejących terenów sportowo- rekreacyjnych, ale charakter miejsca pozostanie niezmieniony – będzie to przestrzeń do treningu i gry w tenisa oraz ogólnodostępny teren zieleni, stanowiący uzupełnienie istniejącego obok parku Południowego.

W ramach całej koncepcji planuje się:

  • modernizację istniejących kortów zewnętrznych wraz z przyległymi ciągamipieszymi

oraz trybunami terenowymi,

  • budowę pięciu kortów o nawierzchni twardej, przykrytych lekką halą łukową o konstrukcjidrewnianej
  • rozbiórkę istniejącego budynku klubowego oraz budowę w jego miejscenowego

budynku kortowego z funkcją gastronomiczną i sanitarno-szatniową,

  • przebudowę nawierzchni ciągów jezdnych i pieszych oraz placuparkingowego,
  • zagospodarowanie terenówzielonych

-            Biorąc pod uwagę wynik konsultacji i głosy mieszkańców rozpoczęliśmy prace nad wizualizacją i stworzyliśmy koncepcję rozwoju terenu kortów tenisowych przy ul. Pułtuskiej uwzględniając wszystkie możliwe do wdrożenia wnioski. W pierwszym etapie przykrytych zostanie pięć kortów tenisowych o nawierzchni twardej - mówi prezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan, Dariusz Kowalczyk. - Wybudowanie lekkiej hali o konstrukcji drewnianej w miejscu starego balonu umożliwi miłośnikom dyscypliny korzystanie z kortów również w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu obiekt stanie sięcałoroczny.

 

Lekka drewniana konstrukcja hali będzie doskonale korespondowała z terenem, w którym będzie postawiona – dodaje Dariusz Kowalczyk

Postawienie hali tenisowej zaplanowane jest na sezon jesienno-zimowy 2022/2023.

 

W ramach drugiego etapu, w miejscu istniejącego budynku, powstanie nowy, dwukondygnacyjny budynek kortowy (z funkcją gastronomiczną i sanitarno-szatniową). Znajdą się w nim m.in. strefa socjalno-szatniowa, siłownia, odnowa biologiczna, taras rekreacyjny i punkt gastronomiczny. Powierzchnia zabudowy to 455,50 mkw.

 

Hala tenisowa połączona będzie łącznikiem z budynkiem kortowym.

 

-            Kompleks przy ul. Pułtuskiej, składający się z 11 kortów w pięknej okolicy parku Południowego, ma ogromny potencjał, by doskonale służyć mieszkańcom. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy poszerzyć ofertę tenisowego Wrocławia o kolejne tereny, zwłaszcza tak atrakcyjnie. Mamy wydaną już decyzję o warunkach zabudowy w uzgodnieniu z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków na podstawie, której zlecimy projekt. Zapewniam, że zachowamy w tym miejscu funkcje sportowo-rekreacyjne i nie jest planowana budowa hotelu oraz innych obiektów kubaturowych – podkreśla prezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan, DariuszKowalczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)