komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 30 września 2020

Wery, Honoriusza

Jechała wypożyczonym Mustangiem z prędkością 132 km/h

piątek, 24.7.2020 12:57 , komentarze: 0 , odsłony: 722
kategorie artykułu:

Policjanci z drogówki patrolując ulice Wrocławia, zwrócili uwagę na kierującą sportowym Fordem, która ewidentnie ignorowała znaki ograniczające prędkość. 28-latka na dozwolonych 60, jechała aż 132 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę do kontroli drogowej, przerywając tę dynamiczną jazdę i niebezpieczną jazdę. Okazało się, że uległa namowom pasażera. Została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a do jej konta dopisano 10 punktów karnych. Kolejną konsekwencją tej podróży, było zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatrzymanie kobiecie prawa jazdy na 3 miesiące.

 

Do wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Wrocławscy funkcjonariusze z drogówki każdego dnia podczas pełnionej służby reagują na wszelkie przejawy agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki.

Policjanci, patrolując popołudniową porą ulice Wrocławia, zwrócili uwagę na kierującą Fordem Mustangiem, która już na pierwszy rzut oka, poruszała się z prędkością dużo wyższą niż dopuszczalna w tym miejscu.

Mundurowi przy wykorzystaniu wideorejestratora dokonali pomiaru, a na ekranie wyświetliło się aż 132 km/h w miejscu, gdzie znaki drogowe ograniczają prędkość do 60 km/h. Funkcjonariusze postanowili przerwać tę niebezpieczną jazdę, zatrzymując kobietę do kontroli.

28-latka wyjaśniła, że samochód jest z wypożyczalni, a odpowiedzialność za popełnione wykroczenie chciała zepchnąć na tatę, który znajdował się w pojeździe, a który miał podpuszczać ją do tak szybkiej jazdy.

W związku z popełnionym wykroczeniem i obowiązującymi przepisami policjanci nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z artykułem 135 ustawy prawo o ruchu drogowym, policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, dlatego kontrola drogowa wiązało się również z zatrzymaniem jej prawa jazdy na 3 miesiące.

Miejmy nadzieję, że z tej lekcji zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski, a sposób, w jaki po drogach za 3 miesiące będzie poruszała się 28-latka, będzie zgodny z przepisami i zależny tylko od niej.

st. sierż. Paweł Noga

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 10:18
wtorek, 15.9.2020 09:40
poniedziałek, 14.9.2020 09:04
wtorek, 8.9.2020 14:12
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki