komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Jechała bez uprawnień za to z promilami

czwartek, 26.11.2020 10:05 , komentarze: 0 , odsłony: 187
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci zatrzymali 39-letnią kobietę, która postanowiła wsiąść za kierownicę samochodu, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Niestety miała wtedy ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podróż ta rozpoczęła się na wrocławskim Kozanowie, a zakończyła w pobliżu ulicy Lotniczej – na szczęście bez tragicznego w skutkach finału. Na jej podejrzany styl jazdy zwrócili bowiem uwagę inni uczestnicy ruchu drogowego, dokonując w dogodnym momencie obywatelskiego ujęcia i powiadamiając o wszystkim policję. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, kobieta odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zostali skierowani przez dyżurnego w rejon skrzyżowania ulic Lotniczej i Milenijnej, gdzie miało dojść do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej.

Na miejscu policjanci ustalili, że inni uczestnicy ruchu drogowego czując się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo, uniemożliwili dalszą jazdę 39-letniej kobiecie, wobec której mieli uzasadnione podejrzenia, że jest nietrzeźwa lub pod wpływem środków odurzających.

Świadek zdarzenia jadąc od strony Kozanowa w kierunku centrum miasta, zwrócił bowiem uwagę na osobowego Citroena, który jechał niemal całą szerokością jezdni, a tor jazdy daleki był od prostoliniowego. Mężczyzna w pewnym momencie wyprzedził auto i okazało się, że za jego kierownicą siedzi kobieta, której po chwili zajechał drogę, a następnie wybrał w telefonie numer na Policję.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie jej stanu trzeźwości i na wyświetlaczu pokazała się wartość przekraczająca 2 promile. Jakby tego było mało sprawdzenie 39-latki w systemach policyjnych wykazało, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami.

Wrocławianka została zatrzymana i trafiła do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Na szczęście ta nieodpowiedzialna jazda, nie zakończyła się tragedią, jak niestety niejednokrotnie bywa. W związku z popełnionym przestępstwem opisanym w artykule 178a Kodeksu karnego, kobiecie może grozić teraz nawet 2-letni pobyt za kratkami.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

piątek, 15.1.2021 14:29
wtorek, 5.1.2021 16:14
piątek, 1.1.2021 01:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele