Jechała 114 km/h przy ograniczeniu do 60

piątek, 20.11.2020 10:10 278 0

Wrocławscy policjanci z grupy SPEED, realizując zadania mające na celu eliminowanie agresywnych zachowań na drodze, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą osobowym Citroenem. Kobieta na ograniczeniu prędkości do 60 km/h jechał aż 114 km/h. 32-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a do jej indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali również jej prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przeciwko przepisom drogowym. Funkcjonariusze z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu patrolowali ulice Wrocławia, monitorując stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości.
Mundurowi, dbając o bezpieczeństwo na drodze, zwrócili uwagę na kierującą osobowym Citroenem, która poruszała się z prędkością znacznie przekraczającą tę określoną znakami drogowymi.

Policjanci dokonali pomiaru prędkości i okazało się, że 32-letnia kobieta jedzie 114 km/h w miejscu, gdzie można poruszać się z maksymalną prędkością wynoszącą 60 km/h. Kierująca tłumaczyła się, że jeszcze chwilę temu poruszała się drogą ekspresową S5 i nie zdążyła się przestawić na ruch miejski.

W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi ukarali kierującą mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a do jej indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ta administracyjna czynność nie ominęła kontrolowanej kobiety.
źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz