komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 7 czerwca 2020

Roberta, Wieslawa


Jechał w obszarze zabudowanym 139 km/h, był też poszukiwany przez policję [WIDEO]

wtorek, 7.4.2020 14:18 , komentarze: 1 , odsłony: 754
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki zatrzymali pirata drogowego, jadącego jedną z ulic naszego miasta z prędkością o 69 km/h większą niż dozwolona w tym miejscu. Kierujący osobowym Fordem, na ograniczeniu prędkości do 70 km/h jechał aż 139 km/h. Policjanci na dynamicznego kierującego nałożyli mandat karany, a także zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jakby tego było mało, 32-latek był poszukiwany.

Wrocławscy policjanci, pomimo trudnego okresu i dodatkowych poleceń wynikających z ogłoszonego na terenie Polski stanu epidemii, realizują na co dzień swoje ustawowe zadnia, dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Mundurowi z drogówki patrolując wieczorem ulice Wrocławia, zwrócili uwagę na kierującego poruszającego się znacznie szybciej niż dozwolone w tym miejscu 70 km/h.  Funkcjonariusze przy wykorzystaniu nieoznakowanego radiowozu dokonali pomiaru prędkości i ku ich zdziwieniu 32-latek jechał swoim fordem aż 139 km/h, przekraczając dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 69 km/h. Policjanci  postanowili jak najszybciej przerwać tę niebezpieczną jazdę, nie dopuszczając do tragedii.

Nie był to jednak koniec problemów wrocławianina, policyjna kartoteka jasno wskazała policjantom, że mężczyzna jest poszukiwany.

W związku z popełnionym wykroczeniem i obowiązującymi przepisami policjanci nałożyli na kierującego mandat karny oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z artykułem 135 ustawy prawo ruchu drogowego policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, dlatego kontrola drogowa wiązało się również z zatrzymaniem jego prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To, że obecnie na ulicach mniej jest pojazdów, nie znaczy że można je traktować jak tor wyścigowy.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Karać surowo karać!
środa, 08.04.2020 11:22 autor:
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele