komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 17 grudnia 2018

Olimpii, Lazarza

Jechał ciężarówką pod prąd. Zatrzymany przez policję twierdził, że "nic się nie stało"

wtorek, 4.12.2018 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 730
kategorie artykułu:

Tuż przed miejscowością Długołęka, wrocławscy policjanci zatrzymali kierowcę tira, który jechał pod prąd po drodze wojewódzkiej o dużym natężeniu ruchu. 48-letni mężczyzna był ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowcy jadący prawidłowo, w ostatniej chwili byli zmuszeni zjeżdżać mu z drogi, żeby uniknąć zderzenia czołowego. Mężczyzna chyba nie rozumiał dlaczego został zatrzymany. Twierdził bowiem, że przecież nic się nie stało, bo nikt nie zginął, a policjanci mu tylko przeszkadzają. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, jadąc do miejscowości Długołęka od strony Oleśnicy, zauważyli pojazd ciężarowy przemieszczający się drogą pod prąd.

Z uwagi na porę nocną, widoczność była mocno ograniczona. Kierunki ruchu na drodze wojewódzkiej, po której nieprawidłowo poruszał się kierowca tira, były rozdzielone barierami energochłonnymi i w żadnym wypadku nie można było powrócić na prawidłowy tor jazdy.

Jadący w ten sposób samochód ciężarowy z naczepą, stwarzał ogromne zagrożenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na drodze tej panował wzmożony ruch pojazdów, zarówno osobowych jak i ciężarowych. Kierowcy byli zmuszeni do zjeżdżania w ostatniej chwili na boczny pas, żeby uniknąć zderzenia czołowego.

Widząc to, policjanci od razu podjęli interwencję. Zatrzymali pojazd i bezpiecznie sprowadzili go w miejsce, gdzie już nikomu nie zagrażał.

Podczas przeprowadzania kontroli drogowej 48-letni kierowca tira był oburzony całą sytuacją. Oświadczył policjantom, że według niego przecież nic się w sumie nie stało, bo nikogo nie zabił.

Miał również pretensje o to, że funkcjonariusze go zatrzymali niepotrzebnie i przeszkadzają mu w pracy, obarczając kosztami postoju.

Konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy było zatrzymanie prawa jazdy i skierowanie wniosku o ukaranie do sądu. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
piątek, 14.12.2018 09:44
piątek, 14.12.2018 09:39
piątek, 14.12.2018 09:37
czwartek, 13.12.2018 11:44
czwartek, 13.12.2018 10:41
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sklep AZE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
monitoring GPS
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
New-House
Teagle
cz??ci Samsung
Kserokopiarki