Jechał 198 km/h drogą S8 - został zatrzymany przez wrocławskich policjantów

piątek, 15.5.2020 12:00 1540 2

Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 43-letniego kierującego osobowym BMW, który znacząco przekroczył prędkość na drodze ekspresowej S8 pod Wrocławiem. Pomiar wykonany przez mundurowych wskazał aż 198 km/h w miejscu, gdzie można jechać maksymalnie 120 km/h. Mężczyzna otrzymał 500 złotych mandatu, a do jego konta przypisano 10 punktów karnych. Na szczęście nie doszło do kolejnej tragedii na drodze…

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji patrolowali nieoznakowanym radiowozem drogi szybkiego ruchu w granicach powiatu wrocławskiego. W pewnym momencie na drodze S8 zwrócili uwagę na kierującego osobowym BMW, który poruszał się z prędkością już na pierwszy rzut oka, znacznie przekraczającą dozwoloną w tym miejscu.

Mundurowi postanowili jak najszybciej przerwać tę niebezpieczną jazdę, zbliżającą się do 200 km/h.

Funkcjonariusze, próbując zatrzymać bezpiecznie ,,pirata drogowego’’, dokonali pomiaru jego prędkości, która wynosiła 198 km/h. Kierowca nie miał nic na swoją obronę i bardzo dobrze zdawał sobie sprawę, z jaką prędkością się poruszał.

Jak pokazuje ten przykład, niektórzy ze względu na mniejszy ruch spowodowany obecną sytuacją w kraju, a także sprzyjające warunki atmosferyczne, pozwalają sobie na szybszą jazdę. 43-letni kierujący zapomniał jednak, że droga to nie tor wyścigowy, a konsekwencje tak szybkiej jazdy mogą być tragiczne.

Do wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Wrocławscy funkcjonariusze z drogówki każdego dnia podczas pełnionej służby reagują na wszelki przejawy agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a do jego konta zostało dopisane 10 punktów karnych.

/KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

paździoch piątek, 15.05.2020 12:33
przy ruchliwych przejściach niech łapią w terenie zabudowanym a nie...
piątek, 15.05.2020 19:23
A w którym kraju nie łapią?Karać surowo cwaniaków z BMW...

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz