Jechał 132 km/h na drodze, na której można jechać maksymalnie 70 km/h

środa, 13.10.2021 12:33 205 0

Wrocławscy policjanci z grupy SPEED, w godzinach porannych sprawdzali, czy kierowcy jeżdżący po wrocławskich ulicach, stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Na jednej z dróg wylotowych z miasta funkcjonariusze zwrócili uwagę na poruszającego się ze znaczną prędkością osobowego Forda. Przy użyciu kamery zamontowanej w nieoznakowanym radiowozie zarejestrowali jego prędkości, potwierdzając swoje przypuszczenia. 29-letni kierujący na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h pędził aż 132 km/h. Mieszkaniec Warszawy nie poczuwał się do winy, dlatego też policjanci sporządzili dokumentację celem skierowania sprawy do sądu i zatrzymali mu prawo jazdy.

Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy pełnili służbę na drodze wylotowej z miasta w kierunku Warszawy. Funkcjonariusze sprawdzali w tym miejscu stosowanie się kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości.

W pewnej chwili policjanci zauważyli jadącego w kierunku Mirkowa, osobowego forda, który już na pierwszy rzut oka porusza się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną.

Funkcjonariusze dokonali pomiaru dynamicznie przemieszczającego się kierującego, a na ekranie urządzenia wyświetlił się pomiar wynoszący 132 km/h w miejscu, w którym można jechać maksymalnie 70 km/h.

29-latek nie poczuwał się do winy, dlatego policjanci odstąpili od postępowania mandatowego na rzecz skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Mężczyźnie mundurowi obligatoryjnie zatrzymali prawo jazdy. Teraz o jego winie lub niewinności zdecyduje sąd.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)