Jarmark Świętojański 2022 i festiwal "Europa na widelcu" we Wrocławiu

poniedziałek, 9.5.2022 16:14 701 0

Już w maju wrocławianie i turyści będą mogli odwiedzać Jarmark Świętojański. Tegoroczny jarmark odbędzie się od 20 maja do 27 czerwca 2022, a stoiska będą czynne od 10.00 do 21.00. Jak zawsze w drewnianych domkach wokół wrocławskiego Rynku będzie można kupić rękodzieło czy przysmaki z różnych regionów.

Co będzie można kupić na Jarmarku Świętojańskim?

Co roku na stoiskach na wrocławskim Rynku, ale też ulicach Oławskiej i Świnickiej, nie brakuje rękodzieła i wyrobów artystycznych, biżuterii, ceramiki czy odzieży, dekoracji i ozdób, kosmetyków i zabawek.

Są też przysmaki, w tym polskie, greckie, włoskie czy litewskie, ale też regionalne. Co roku podczas Jarmarku Świętojańskiego można kupić kwas chlebowy, wędliny, sery, słodycze czy oliwy oraz przyprawy.

Miejsce do relaksu w sercu miasta

Gorący piasek, leżaki i kolorowe kwiaty to stały elementy Jarmarku Świętojańskiego we Wrocławiu. Słoneczna plaża pod pręgierzem w samym centrum miasta już podczas poprzednich edycji jarmarku podbiła serca wrocławian. W tym roku też jej nie zabraknie.

Nie tylko Jarmark Świętojański, ale też Europa na widelcu

Po dwuletniej, pandemicznej przerwie na wrocławski Rynek wraca też inna impreza, która cieszy się dużą popularnością mieszkańców i turystów.

Od 27 maja do 5 czerwca odbędzie się kulinarny festiwal „Europa na widelcu”.

Wielki finał „Europa na widelcu” i biesiada w sobotę, 4 czerwca.

Zachęcamy do śledzenia relacji z wydarzeń na naszym portalu.

Tekst: wroclaw.pl, Foto: DOBA.PL

Dodaj komentarz

Komentarze (0)