Jakub Jezierski na dłużej w Śląsku!

poniedziałek, 1.7.2024 10:38 484 0

Śląsk Wrocław i Jakub Jezierski grają dalej razem! Wychowanek WKS-u podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

Na takie wieści czekali fani WKS-u. Jakub Jezierski stał się wiosną istotną częścią zespołu, a do tego ulubieńcem kibiców, od zawsze związanym z Wrocławiem. Pomocnik WKS-u poszedł w ślady ojca, Remigiusza, zasłużonego piłkarza dwukrotnych mistrzów Polski. "Młody Jezier” od czasów juniorskich z sukcesami występuje w ekipie ze stolicy Dolnego Śląska.

Po pokonaniu kolejnych szczebli w drużynach młodzieżowych i grze w drużynie rezerw, 19-latek doczekał się debiutu w PKO BP Ekstraklasie. Historyczny dla niego moment nastąpił podczas starcia z Piastem Gliwice. Jakub Jezierski wszedł na boisko w 90. minucie i zastąpił Patricka Olsena.

W całym sezonie 2023/2024 wychowanek Trójkolorowych wystąpił łącznie siedmiu spotkaniach PKO BP Ekstraklasy. Zagrał 85 minut, ale zwłaszcza w końcówce sezonu trener Jacek Magiera bardzo cenił jego wejścia i to, ile dawał drużynie. Szczególnie pamiętny dla Jakuba i sympatyków Śląska był pojedynek z ŁKS-em Łódź w 31. kolejce. Wtedy w akcji wychowanków WKS-u dograł do Piotra Samca-Talara, a ten zdobył zwycięskiego gola.

Dziś wiemy już, że Jakub Jezierski zostanie w Śląsku na dłużej. Z takiego stanu rzeczy cieszą się przedstawiciele Śląska. – To dla nas bardzo ważny ruch kontraktowy. Wiążemy przyszłość z Kubą i wiemy, ile nazwisko Jezierski znaczy dla Śląska. Cieszymy się, że zostaje z nami zawodnik, który ma Śląsk w sercu. Chcemy stawiać na wyróżniających się chłopaków z miasta i regionu – mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

- Od początku pracy nad kadrą na sezon 2024/2025 myśleliśmy o przedłużeniu umowy z Kubą. Jakub w poprzednim sezonie pokazał to, czego oczekujemy od pomocnika. To szybki, błyskotliwy piłkarz, który dużo widzi na boisku. Dał już kilka dobrych zmian. Liczymy na jeszcze więcej w kolejnych rozgrywkach – tłumaczy David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.

Radości z przedłużenia umowy nie kryje również sam piłkarz. – To dla mnie ważna chwila. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia i zostaję w Śląsku na dłużej. To tutaj zaczynałem, stawiałem kolejne piłkarskie kroki i chcę to robić dalej. Moim celem jest coraz więcej minut i walka o miejsce w pierwszym składzie – komentuje Jakub Jezierski.

 

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)