komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Jak zrzucić zbędne kilogramy, nie rezygnując z sernika? Darmowy program odchudzania dla wrocławian

wtorek, 29.9.2020 12:42 , komentarze: 0 , odsłony: 1827
kategorie artykułu:

Już ponad połowa Polaków ma nadwagę lub jest otyła. Nie znamy dokładnych oszacowań dla Dolnego Śląska czy Wrocławia, ale odsetek ten z pewnością jest podobny. Wielu z nas doskonale wie, co jest zdrowe, a co nie, jednak od lat nie radzi sobie z problemem zbędnych kilogramów. W dodatku, profesjonalne wsparcie w odchudzaniu jest zazwyczaj dość drogie.

Do tego wszystkiego jesteśmy bombardowani reklamami, programami i opiniami na temat zdrowego stylu życia ze wszystkich stron. Jak stwierdzić, co jest warte uwagi i co faktycznie jest dla nas zdrowe?

W odpowiedzi na te problemy lokalnej społeczności przychodzi program „Wybieramy Zdrowie”. Jesteśmy grupą specjalistów psychologii i zdrowia, która oferuje bezpłatny program odchudzania dla mieszkańców Wrocławia i okolic.

Kim jesteśmy?
Program „Wybieramy Zdrowie” jest częścią projektu naukowego prowadzonego na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Działamy lokalnie, ale współpracujemy z ekspertami z całego świata, m.in. Stanów Zjednoczonych, Australii i Wielkiej Brytanii.

Czym różnimy się od innych?
W trakcie programu nie przepisujemy uczestnikom rygorystycznych planów żywieniowych i nie oczekujemy od nich ogromnych efektów. Jesteśmy nastawieni na edukację i wsparcie psychologiczne naszych uczestników. Z użyciem wiedzy naukowej i doświadczenia, podpowiadamy uczestnikom: „jak zrzucić zbędne kilogramy, nie rezygnując z sernika” i pokazujemy, że zdrowy styl życia nie musi wiązać się tylko z wyrzeczeniami – wręcz przeciwnie, powinien być przyjemnością.

Czym się zajmujemy?
„Wybieramy Zdrowie” to program dla osób zmagających się z nadwagą i otyłością, dopasowany do indywidualnych potrzeb uczestników. Jest to pierwszy tego typu program w Polsce i jeden z pionierskich personalizowanych programów opartych o teorię zachowania na świecie.

Jaki jest nasz cel?
Chcemy wspierać Polaków w odchudzaniu i utrzymaniu zdrowej masy ciała, ale też promować zdrowy styl życia. Chcemy docierać do dorosłych o różnorodnym poziomie wykształcenia, w różnym wieku, różnych płci.

Do kogo kierowany jest program?
Zapraszamy osoby pełnoletnie z nadwagą lub otyłością (BMI powyżej 25).

Jakie są korzyści z udziału w projekcie?
Podczas trwającego rok projektu odbędą się cztery spotkania, podczas których:

·      Wykonana zostanie analiza składu ciała, a w niej: dokładna waga, BMI, procent i waga tkanki tłuszczowej, wody w organizmie oraz mięśniowej.
·      Wykonywany jest profesjonalny pomiar wzrostu i ciśnienia.
·      Uczestnicy wypełniają kompleksową ankietę dotyczącą zdrowia i codziennych nawyków.
·      Uczestnicy współpracują z psychologiem w celu omówienia postępów i trudności we wdrażaniu zdrowych nawyków. 

W ramach interwencji prozdrowotnej online badani otrzymują:

·       Wiadomości dotyczące  zdrowego odżywiania.
·      Porady odnośnie zwiększenia poziomu aktywności fizycznej.
·      Mailowe wskazówki ułatwiające kształtowanie zdrowych nawyków.
·      Interaktywny podręcznik stworzony na potrzeby projektu, który umożliwia śledzenie postępów. 

Udział w programie jest bezpłatny i wiąże się z korzyściami takimi jak: zwiększenie wiedzy na temat kształtowania zdrowych nawyków, poznanie nowych informacji dotyczących zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Wszelkie informacje przekazywane w projekcie są oparte na najnowszych dowodach naukowych, a sam program zaprojektowany jest przez psychologów i specjalistów zdrowia publicznego.

Aby zapisać się do programu, wystarczy kliknąć „Weź udział” na stronie: https://www.wybieramyzdrowie.pl/.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
poniedziałek, 30.11.2020 09:51
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
piątek, 27.11.2020 21:28
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele