Jak wybrać nagrobek, który posłuży przez lata?

środa, 29.5.2024 10:24 186

Pochówek nieuchronnie wiąże się z koniecznością wyboru odpowiedniej płyty nagrobnej. Podjęcie odpowiedniej decyzji gwarantuje, że płyta posłuży przez wiele kolejnych lat i będzie zdobiła sam pomnik. Dobrze wykonana nie ulegnie uszkodzeniu na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych, a także będzie łatwa w czyszczeniu. Przedstawiamy, jak wybierać najlepsze nagrobki, na co zwracać uwagę i gdzie się udać, aby dokonać zamówienia.

Najlepsze materiały na nagrobki

Dostępne na rynku płyty mogą być wykonane z wielu materiałów. Najczęściej używane to granit, marmur, wapień i piaskowiec. Szukając trwałych rozwiązań, godne uwagi są tylko dwa pierwsze. Nagrobki granitowe wykazują najlepszą trwałość i są zarazem najpopularniejsze. Stanowią idealne połączenie jakości, świetnego wyglądu i odporności na działanie czasu. Dodatkowo są bardzo łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu w doskonałym stanie. Marmur z kolei charakteryzuje się swoim szlachetnym wyglądem. W kwestii trwałości wypada odrobinę gorzej niż granit. Jest w szczególności narażony na erozję za sprawą kwaśnych deszczy.

Wybierając nagrobek, warto dokładnie przeanalizować dostępne opcje i skonsultować swoją decyzję. Pozwoli to zawsze postawić na najlepszy materiał, który zachwyci wyglądem i posłuży przez lata.

Istotny aspekt wyglądu nagrobka

Ważnym kryterium wyboru jest również projekt nagrobku. Decydując się na pochówek, można wybierać nagrobki klasyczne, nowoczesne lub rzeźbione. Każda opcja posiada swoje plusy i może spełniać indywidualne oczekiwania. Renomowany zakład kamieniarski posiada szeroki wybór autoryzowanych projektów nagrobków, które mogą spełnić wszystkie potrzeby klientów. W efekcie mogą sprawdzić się doskonale.

Klasyczne nagrobki pojedyncze i podwójne charakteryzują się prostymi kształtami i klasycznymi motywami. Są najbardziej uniwersalnym wyborem i wpasują się w większość cmentarzy.

Projekt nagrobka nowoczesnego najczęściej wykazuje się minimalistycznymi liniami i brakiem zbędnych dodatków. Występują w jasnych kolorach i zawierają tylko najważniejsze informacje o osobie zmarłej.

Osoby szukające bardziej ekstrawaganckich propozycji mogą postawić na nagrobki rzeźbione. Posiadają rzeźbione detale i starannie tworzone inskrypcje. Dzięki temu wyróżniają się i stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Bardzo często nagrobki ekskluzywne występują w tej formie i są wykonywane z marmuru. Zawsze jednak warto sprawdzić regulamin cmentarza i legalność wzoru nagrobka rzeźbionego.

Renomowany zakład kamieniarski to gwarancja jakości i solidnego montażu

Wybierając najlepsze nagrobki Warszawa, kluczem do zadowolenia jest postawienie na renomowany zakład, który wykona płytę. Najlepsze firmy przy produkcji nagrobków korzystają z najlepszych technik obróbki i stosują jedynie solidne materiały. Dzięki temu każdy nagrobek granitowy i marmurowy charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i może służyć przez lata. Projekty nagrobków zawarte w ofercie cechują się dużą różnorodnością, aby klienci zawsze mogli znaleźć najciekawsze propozycje. W wielu zakładach dostępne jest także projektowanie nagrobków na zamówienie. Dzięki temu klienci mogą wybierać nagrobki idealnie spełniające kryteria estetyczne i będące doskonałym wyborem dla wymagających.

Skorzystanie z najlepszego zakładu kamieniarskiego to również możliwość skorzystania z montażu. Ten rozpoczyna się od stworzenia solidnego fundamentu dla całej płyty. Zabezpieczenia to nagrobki podwójne i pojedyncze przed osuwaniem się i przewróceniem. Płyty wykonane z kamienia naturalnego mogą przez dziesiątki lat pozostać na swoim miejscu i pozwalać na celebrowanie pamięci o zmarłym.