komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 30 listopada 2020

Andrzeja, Maury

Jak przygotować drewno do malowania?

środa, 23.9.2020 13:03 , odsłony: 342
kategorie artykułu:

Drewno towarzyszy ludziom od zarania ich dziejów. Las jest nam niezbędny do życia, gdyż dostarcza tlenu. Dodatkowo pozyskujemy także drewno na meble, parkiety, zapałki, domy, itp. Zastosowań, w których może pojawić się drewno jest naprawdę wiele. Trudno by było sobie wyobrazić życie, bez wykonanych z niego przedmiotów. Dobrym pomysłem może być dawanie mu drugiego życia, poprzez wykorzystanie go po raz wtóry. Nic nie stoi na przeszkodzie by stare drzwi stały się nowymi drzwiami albo stołem kuchenny, itp. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

1. Szlifowanie drewna ma sens

2. Ręcznie albo maszynowo - byle było dobrze

Szlifowanie drewna ma sens

Bez względu na to, czy sięgniemy po nowe deski, czy też stare drewno z rozbiórki, wcześniej czy później staniemy przed pytaniem: czym szlifować drewno? Szlifowanie drewna wymaga przede wszystkim odrobiny wiedzy i dobrych narzędzi. Sporo przydatnych porad znajdziemy w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: czym szlifować drewno na dekoracjadrewna.pl, a znajdziemy tam całkiem dużo pomysłów, z których na pewno skorzystamy. Do odpowiedniego przygotowania drewna potrzebny nam będzie papier ścierny o odpowiedniej ziarnistości. Zasada jest tutaj prosta: zaczynamy papierem o większej ziarnistości, by pod koniec procesu użyć papieru o delikatniejszych ziarnach. W ten sposób łatwiej pozbędziemy się starej warstwy drewna, a resztę dopracujemy delikatniejszym papierem. Ważną sprawą jest także to, by drewno do obróbki szlifierskiej było odpowiednio wysuszone. Dobrze by było, gdyby po zakupie poleżało sobie kilka dni w temperaturze pokojowej. To sprawi, że praca będzie przebiegała łatwiej.

Ręcznie albo maszynowo - byle było dobrze

Wilgotne drewno, szybko wyszlifowane i pokryte impregnatem to bardzo zły pomysł, gdyż po prostu nam nie wyschnie, co może być poważnym problemem w przyszłości. W przypadku obróbki drewna trzeba mieć nieco więcej czasu, tak by pracować na odpowiednim materiale. Na pytanie czym wyszlifować drewno odpowiedzi są dwie. Duże powierzchnie najlepiej obrabiać przy pomocy szlifierki ze specjalnymi krążkami ścierającymi albo użyć do tego celu wiertarki ze specjalną nakładką. Dzięki takim rozwiązaniom zaoszczędzimy sporo siły oraz czasu. W przypadku niewielkich powierzchni lub elementów możemy użyć siły naszych mięśni. Najważniejszą sprawą jest to, aby uzyskać odpowiedni efekt końcowy. Wówczas będziemy mogli przystąpić do  pomalowania naszych podłóg, czy też mebli odpowiednimi impregnatami, farbami, czy też lakierami do drewna, które ukażą całe jego piękno, na którym tak nam zależy. 

 

 
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele