Jak Poradzić Sobie z Besennością? Mamy na to sposób. Odwiedź nasz Gabinet Akupunktury i Terapii - COLIBRI

niedziela, 3.12.2023 19:45 366

Bezsenność to poważny problem, który obniża komfort naszego życia i odbija się na wszystkich jego sferach!

Mamy dla Ciebie 50% zniżki na pierwszy zabieg! Zobacz niżej!

Nie lekceważ bezsenności. To zaburzenie, które z czasem może negatywnie wpłynąć na wiele obszarów życia. Zdrowy, pełnowymiarowy sen jest niezbędny. Długotrwała bezsenność może prowadzić do zmęczenia, spadku koncentracji, osłabienia, pogorszenia odporności i wielu innych dolegliwości.

Jak sobie radzić? Poznaj te 5 sposobów na bezsenność:

(zobacz film - kliknij obrazek)

JEDZ DOBRZE

Co to znaczy? Przede wszystkim nie jedz przed snem. Wiemy, czasami to trudne, ale to niestety podstawa! Niektórzy mówią, żeby ostatni posiłek zjeść o 18, niektórzy, że o 19, my podchodzimy do tego mniej restrykcyjnie. Po prostu spróbuj nie jeść po 20. Kiedy jemy jest ważne, ale też CO jemy. Staraj się unikać potraw ciężkostrawnych, tłustych, przede wszystkim słodkich. Unikaj węglowodanów, one pobudzają mózg do działania. Zjedzenie przed snem czterech grubych kromek chleba nie jest najlepszym pomysłem. Zjedz sałatkę. Unikaj kofeiny. To oczywiste, ale wolimy wspomnieć. Kofeina jest w kawie, ale także w herbacie, yerba mate no i oczywiście w napojach energetycznych i typu Coca Cola. Wypij ciepłą wodę lub zioła. “Herbatkę” z melisy albo pokrzywy.

ZACHOWAJ RYTM

Rytm dobowy jest bardzo ważny. Przede wszystkim staraj się nie chodzić spać zbyt późno. Narządy wewnętrzne typu wątroba czy żołądek mają w nocy określone godziny na regenerację, warto więc w tym czasie już spać, a nie walczyć z zasypianiem. Wg tradycyjnej medycyny chińskiej najlepiej kłaść się przed przed 23 w lecie i przed 22 w zimie. Wstawaj wtedy, gdy się obudzisz. Nie próbuj “dosypiać”. Niektórzy z nas potrzebują 8 godzin snu i to wydaje się optymalne. Ale jeżeli obudzisz się po 6 być to jest dla ciebie wystarczająca ilość. Jeśli znajdziesz już swoją optymalną ilość snu, staraj się wypracować regularność. Niech mózg nauczy się, że zasypia o 23 i budzi się o 6. Przykładowo. Oczywiście bez przesady. Jeśli raz na czas zarwiesz noc, np. Sylwestrową, nic się nie stanie! Nie bądź niewolnikiem zasad, tylko niech ci służą.

RUSZAJ SIĘ W CIĄGU DNIA

Aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu, jest podstawowym elementem zdrowia. Pewnie słyszałeś to zdanie już wiele razy, każdy to powtarza. Ale tak jest! Człowiek jest stworzony do ruchu. W naszym organizmie wszystko jest w bezustannym ruchu, więc ruszajmy się też! I znów, najlepiej regularnie. Mogą być małe dawki, byle codziennie. I nie musi to być jakiś wyspecjalizowany zestaw ćwiczeń. Wystarczy nawet 20 minut dziennie szybszego spaceru, tak, żeby poczuć, że podnieśliśmy nieco nasze tętno. Oczywiście możesz zastąpić spacer małym treningiem, których przykłady znajdziesz w internecie np. na YouTube albo pójściem na wspólny trening z grupą innych ludzi (najlepiej!). Jakikolwiek ruch wybierzesz, ruszaj się z uważnością i szacunkiem do swojego ciała! Obserwuj ciało, staraj się być w rozluźnieniu, zwracaj uwagę na oddech. Do dzieła!

WYCISZENIE tuż przed snem

To niby oczywiste, ale warto o tym mówić. Wiemy, wiemy, my też lubimy obejrzeć sobie przed snem ulubiony serial, pełen emocji i napięcia. Najlepiej cztery odcinki! Ok, raz na czas można. Ale co do zasady, jeśli chcesz mieć zdrowy, dobry sen, odstaw wszystkie ekrany na godzinę przed położeniem się, a najlepiej na dwie. Nie scrolluj Facebooka, nie oglądaj wiadomości, nie pobudzaj się fabułą. Usiądź w wygodnym miejscu, w spokoju, weź koc i kubek ziół. Albo medytuj. Odstaw wszystko i usiądź lub połóż się sam ze sobą. Zwróć uwagę na oddech. Nie zmieniaj go na siłę, tylko obserwuj i pozwól mu płynąć, tak jak chce. Po pewnym czasie zauważysz, że być może się wydłużył i pogłębił. Możesz też zastosować aktywną relaksację. Co to znaczy? Połóż się wygodnie (najlepiej już w łóżku) i świadomie skupiaj swoją uwagę na poszczególnych częściach ciała, od stóp do głowy. W każdym miejscu zatrzymaj się na moment i zrób 2-3 oddechy. Możesz też w myślach powiedzieć sobie słowo “Relaaaaksss”

Jeśli masz problem z taką autorelaksacją, możesz poszukać w internecie. Jest tam mnóstwo nagranych relaksacji, krótszych lub dłuższych, które wprowadzą twoje ciało i twój umysł w stan rozluźnienia. Warto spróbować kilku, zanim wybierzesz tą, która działa na ciebie najlepiej.

ZIOŁA I SUPLEMENTY

Wspominaliśmy już wcześniej, że zamiast kawy lepiej przed snem wypić zioła. Najlepiej sprawdzają się te wyciszające, uspokajające np. melisa albo chmiel. Ale dobrze też działa pokrzywa. Są też dostępne preparaty ziołowe, składające się z mieszanki różnych ziół, wspomagających zasypianie. Niektóre potrafią być bardzo mocne, radzimy więc zacząć od lekkich, żeby zobaczyć, jak działają. Do produkcji melatoniny (hormonu odpowiedzialnego za sen) potrzebny jest też magnez. Zadbaj w ciągu dnia o takie pożywienie, które ci go dostarczy - np. kasza gryczana, szpinak, biała fasola, natka pietruszki, orzechy, banany. Albo zastosuj suplement. Skoncentrowana dawka magnezu w bezpośredniej formie, może być świetnym rozwiązaniem. Ideałem byłaby kąpiel w magnezie. Nie dość, że wspomoże produkcję melatoniny, to jeszcze cię rozluźni i uspokoi.

Wiemy, że w całości może to odrobinę przytłaczać. Ile rzeczy trzeba zastosować, żeby dobrze spać! Dlatego warto wdrażać je stopniowo, na spokojnie. Może zacznij od diety? Potem dorzuć trochę ruchu fizycznego w ciągu dnia? A może bardziej przyciągają cię relaksacje wyciszające umysł? Poszukaj swojej drogi. Może tak się zdarzyć, że mimo zastosowania tych sposobów, twoje zasypianie nadal będzie utrudnione. Bezsenność nie będzie chciała odejść. Tak też bywa. Często za bezsennością kryją się głębsze przyczyny natury emocjonalnej. Niezależnie od tego czy tak jest, możesz sięgnąć po jeszcze jeden środek, który w leczeniu bezsenności jest niezwykle skuteczny. I w dodatku naturalny.

Mówimy oczywiście o AKUPUNKTURZE. Mieliśmy wielu pacjentów, którym pomogliśmy wyjść z bezsenności. Niektórzy do dziś są nam wdzięczni, bo cierpieli na długotrwałą bezsenność, która odciskała coraz większe piętno na ich życiu. Po prostu czuli się już bardzo źle.

I akupunktura pomogła! Czasem nawet już po 2-3 zabiegach następowała poprawa, dało się odczuć dużą ulgę. Po całej serii zabiegów, bezsenność znikała.

Czego i tobie życzymy!

Zapraszamy do gabinetu we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej 53 F.

Na hasło "doba" otrzymasz zniżkę 50% na pierwszy zabieg.


 ___________________________________________________________________________
 

Koliber przynosi radość i lekkość życia. To nasz naturalny stan, o którym często niestety zapominamy. Przyzwyczajamy się, że nas boli, a życie jest ciężkie.

Nie musi tak być!

Chroniczny stres to dolegliwość naszych czasów. Żyjemy w ciągłym napięciu, nadmiarze bodźców, gonią nas terminy, opłaty, oczekiwania innych i nasze własne przekonania. Życie w stresie sprawia, że nie odczuwamy radości i lekkości, a nasz organizm coraz bardziej się wyczerpuje. Długotrwały stres nie jest naturalnym stanem człowieka.

Koliber przynosi ulgę w bólu, tym fizycznym, gdy po prostu bolą nas krzyże czy kark, ale też w tym emocjonalnym - po utracie, w obniżonym nastroju, w lęku.

Na każdy z nich koliber ma radę.

colibri6Akupunktura pomaga wyjść z zaklętej pętli stresu i przemęczenia. Już kilka zabiegów może zdziałać wiele. Nagle okazuje się, że na świecie istnieje też przyjemność, lekkość i radość.

Jeśli odczuwasz nadmierny stres, jeśli chcesz zamiast tego mieć w życiu więcej radości i lekkości, chcesz w spokoju spędzić czas ze sobą albo z rodziną, przyjdź do nas na sesje akupunktury. Rozluźnimy napięte mięśnie, poprawimy przepływ energii, zyskasz radość i spokój.

U podstaw akupunktury leży koncepcja dwóch przeciwstawnych sił, które kierują życiem i zdrowiem ludzi - yang (siła pozytywna, twarda, "męska") i yin (siła negatywna, miękka, "żeńska"). Zakłócona równowaga pomiędzy tymi siłami prowadzi do choroby. Akupunktura poprzez delikatne nakłucia w ciele pacjenta prowadzi do wyrównania energii, dzięki czemu organizm wraca do zdrowia.
Bez leków. Szybko. Naturalnie.

Dotychczas pomogliśmy w takich dolegliwościach:

 • ból karku i szyi
 • rwę kulszową
 • bóle kręgosłupa lędźwiowego i krzyżowego
 • bóle barków
 • bóle w odcinku piersiowym
 • łokieć tenisisty i golfisty
 • bóle kolan

A także:

 • bezsenność
 • stany lękowe
 • stany depresyjne
 • nadmierne pobudzenie emocjonalne
 • chroniczny stres
 • nerwice

Przeczytaj rekomendacje naszych zadowolonych klientów (kliknij w link): 

- Pani Teresa z Oleśnicy, 50 lat Dolegliwość: bóle w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, rwa kulszowa 

- Pan Artur okolice Wrocławia Dolegliwości: przemęczenie, brak energii, depresja, lęki, bezsenność 

- Pan Michał Dzierżoniów, 32 lata Dolegliwości: stres, nerwy, przewlekłe zmęczenie, zawroty głowy 

- Pani Joanna z Dzierżoniowa Dolegliwość: bóle w okolicy obręczy barkowej oraz drętwienie dłoni, łokieć tenisisty 

- Pani Krystyna Niemcza, 64 lata Dolegliwość: ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, rwa kulszowa 

 

Zapraszamy do gabinetu we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej 53 F

tel. 729 984 887

 

www.akademialoknath.pl