Jadowity pająk na stoisku z bananami w Biedronce

wtorek, 16.12.2014 13:43 2339 0

Policjanci z powiatu milickiego brali wczoraj udział w dość nietypowej interwencji. Funkcjonariusze po tym jak otrzymali zgłoszenie o znalezieniu w kartonie z bananami dużego, egzotycznego pająka natychmiast pojechali do jednego z miejscowych sklepów.

Okazało się, że jeden z klientów w kartonie z bananami znalazł dużego, egzotycznego pająka wraz z uplecionym kokonem, w którym mogły znajdować się jeszcze inne małe pająki. Pracownicy sklepu, jeszcze przed przybyciem funkcjonariuszy, schwytali pająka do słoika, a kokon zabezpieczyli do foliowym workiem, chcąc uniemożliwić rozprzestrzenienie się pająków po sklepie. 

Ze sklepu ewakuowano około 30 osób.

Na miejsce wezwano przedstawicieli służb weterynaryjnych i sanitarnych, którzy przejęli dalsze czynności w tej sprawie i wtedy okazało się, że schwytany pająk należy prawdopodobnie do grupy bardzo agresywnych i jadowitych. Dopiero badanie przeprowadzone przez specjalistę zajmującego się, na co dzień pająkami określi gatunek zwierzęcia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że banany pochodziły z Kolumbii, a ostania ich partia została dostarczona do sklepu dzień wcześniej. 

Pająka wraz z kokonem zabezpieczył uprawniony inspektor weterynarii, a policjanci obecnie prowadzą czynności sprawdzające mające na celu ustalenie, czy nie doszło do zagrożenia życia i zdrowia klientów oraz pracowników sklepu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)