komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 24 kwietnia 2019

Horacego, Feliksa

Jacek Sutryk powołał doradcę ds. Tolerancji i Przeciwdziałania Ksenofobii

poniedziałek, 4.2.2019 12:05 , komentarze: 4 , odsłony: 962
kategorie artykułu:

Jacek Sutryk powołał Doradcę Społecznego Prezydenta Wrocławia ds. Tolerancji i Przeciwdziałania Ksenofobii. Został nimBartłomiej Ciążyński - prawnik, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, radny z klubu „Sojusz dla Wrocławia”. 


- Tolerancja, otwartość, różnorodność, równość i sprawiedliwość społeczna to dla mnie kluczowe słowa, za którymi muszą iść jednak konkretne działania. Dlatego właśnie powołuję swojego doradcę ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii. Siłą naszego miasta jest otwartość i różnorodność. Wierzę, że Bartłomiej pomoże nam jeszcze mocniej walczyć o to, co jest także testamentem Pawła Adamowicza. Bo słowa mają znaczenie – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.   

Do zadań doradcy należą m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi i Urzędem Miasta na polu przeciwdziałania ksenofobii i objawom dyskryminacji, prowadzenie kampanii informacyjnych na rzecz tolerancji, otwartości czy proponowanie w tym obszarze nowych rozwiązań prawnych. 

- Wrocław dobrze działa jako miasto otwarte, miasto spotkań wielu kultur, ludzi różnych wyznań, narodowości, poglądów. Silnikiem Wrocławia była i jest różnorodność oraz otwartość. Dlatego tę otwartość chcemy chronić i ją pogłębiać. Zwalczać wszelkie przejawy wykluczenia, ksenofobii czy rasizmu – mówił Bartłomiej Ciążyński, który zapowiada działania prawne, ale także te w obszarze edukacji.   
Chcemy uczyć i promować we Wrocławiu otwartość i tolerancję. Dużo się w tym obszarze dzieje z inicjatywy miasta i organizacji pozarządowych. Wielu dobrych ludzi chce działać. Naszą ambicją jest wykorzystanie tej pozytywnej energii, skoordynowanie działań, nawiązanie szerokiej współpracy. Wszystko po to, by osiągnąć synergię i skuteczność w podejmowanych działaniach – dodał Ciążyński. 

 

Wasze komentarze

No tak jak przewidywałem Surtkowi już odbija
czwartek, 07.02.2019 00:39 autor: dietor@wp.pl
Jakaś parodia
poniedziałek, 04.02.2019 15:35 autor: Jrk

poniedziałek, 22.4.2019 12:40
poniedziałek, 22.4.2019 12:30
sobota, 20.4.2019 11:07
piątek, 19.4.2019 17:12
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki