Interwencja zakończyła się zabezpieczeniem prawie 100 porcji narkotyków oraz sporej ilości amunicji

piątek, 22.5.2020 12:07 1094 0

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej, przeprowadzonej przez wrocławskich wywiadowców. Podczas niej, jeden z siedzących w osobowym Daewoo mężczyzn, wyrzucił przez okno opakowanie z białym proszkiem. Jednak ani kierowca, ani pasażer, nie chcieli przyznać się, do kogo należała ujawniona w worku amfetamina. Policyjne czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy doprowadziły nie tylko do zatrzymania obydwu mężczyzn, ale także zabezpieczenia kilkudziesięciu porcji narkotyków, a także 150 sztuk amunicji.

Tuż po godzinie 9 rano, na terenie Śródmieścia, wywiadowcy z wrocławskiej komendy miejskiej przystąpili do kontroli jednego z pojazdów, poruszającego się ulicą Wyszyńskiego. W pewnym momencie zauważyli, jak przez okno pojazdu któryś z siedzących w środku mężczyzn, wyrzuca foliowe opakowanie z białym proszkiem.

W osobowym Daewoo znajdował się 28 i 45-latek. Na początku policyjnej interwencji żaden z wrocławian nie chciał przyznać się, do którego z nich należał charakterystyczny worek, z jak się później okazało, prawie stoma porcjami handlowymi amfetaminy. Kierowca twierdził, że zawiniątko widzi pierwszy raz w życiu, a pasażer kontrował, że nie jest to jego własność, a właśnie kierującego pojazdem.

W związku z tym policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Podjęto też czynności w miejscach mieszkania zatrzymanych wrocławian. I to właśnie w jednym z nich policjanci ujawnili nie narkotyki, a 150 sztuk różnego rodzaju amunicji.

Została ona zabezpieczona przez funkcjonariuszy i razem z zatrzymanym mężczyzną, przewieziona na komisariat przy Grunwaldzkiej. Podczas czynności dodatkowo wyszło na jaw, że kierujący pojazdem 28-latek nie ma w ogóle uprawnień do kierowania.

Obaj mężczyźni tego samego dnia trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Policjanci cały czas pracują nad sprawą i ustalają, w jaki sposób amunicja znalazła się w mieszkaniu jednego z nich. Funkcjonariusze sprawdzają również, do którego z mężczyzn należała zabezpieczona amfetamina. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie substancji odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, natomiast nielegalnej amunicji lub broni aż do 8 lat.

/KMP Wrocław 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz