Inauguracja roku akademickiego na sportowo – możliwe utrudnienia

piątek, 30.9.2016 11:56 1435 0

1 października o godz. 10.00 wystartują zawodnicy 2. Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Start i meta zaplanowane są na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej 211. Dziesięciokilometrowa trasa poprowadzona została okolicznymi ulicami.

Harmonogram Biegu Uniwersytetu Medycznego 2016

- Trasa jest atestowana, pomierzona – to ważne dla biegaczy – mówi główny organizator wydarzenia dr Tomasz Zatoński. – Ważne dla mieszkańców są informacje o utrudnieniach, staraliśmy się dotrzeć z nimi poprzez okoliczne parafie i rady osiedli Ołtaszyn i Wojszyce. Dostaliśmy od nich bardzo duże wsparcie. Mamy nadzieję, że mieszkańcy okolic zrozumieją ideę biegu i wybaczą nam chwilowe utrudnienia. Marzy mi się taka sytuacja, że włączą się w kibicowanie na trasie – mówi Zatoński.

• Kryształowa
  • Grota Roweckiego (granica miasta Wrocławia)

Meta: teren USK

Partnerem biegu jest Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, która zadba o bezpieczeństwo biegaczy zarówno na trasie, jak i w Miasteczku Biegowym przy Borowskiej 213. W biegu udział mogą wziąć wszyscy chętni. W tym roku po raz pierwszy zorganizowane są Biegi dla dzieci. W BUMKids wystartuje 150 osób na dystansach 400, 800 i 1200 metrów. Zapisy zostały już zamknięte. Bieg ma też wymiar charytatywny – wszelkie wpływy z BUMKids przekazane zostały na rzecz Julki Kozłowicz, która nie ma jeszcze dwóch lat, a już czeka ją kilka operacji. Urodziła się bez jednej rączki, palce drugiej i palce stóp są zdeformowane. Zbieramy na protezę. Pomóc może każdy z nas.

Na leczenie Julii przeznaczony został całkowity dochód z wpłat na tegoroczny BUMkids. To nie jedyna forma pomocy; pieniądze wpłacić może każdy - niezależnie od udziału w Biegu Uniwersytetu Medycznego. Julka potrzebuje ponad 9 tysięcy euro na operację i kolejnych 7 tysięcy na protezę.