Impart dzieciom – program niedzielnych spektakli dla najmłodszych

środa, 9.6.2021 13:32 0

– Nawet sobie nie wyobrażacie, jak się cieszę, że wreszcie widzimy się na żywo, a nie na ekranie komputera! – powiedziała Alicja Janosz, witając się wczoraj z widzami zgromadzonymi na pierwszym po lockdownie występie. Laureatka pierwszej edycji „Idola” ze swoim projektem Alicja Janosz Dzieciom zainaugurowała sezon wydarzeń dla najmłodszych przy Mazowieckiej 17.

Impart zawsze był przyjazny dzieciom, stąd już w chwili prezentacji nowej sceny, Dyrektor Generalny Strefy Kultury Wrocław Krzysztof Maj obiecywał repertuar bogaty w atrakcje dla najmłodszych. W najbliższych tygodniach na scenie w podwórku będzie można zobaczyć pełen przekrój bajek – od klasycznych historii takich jak choćby „Brzydkie kaczątko” po oryginalne w formie „Księżycowe opowieści”, przybliżające widzom kultury z różnych zakątków świata. W repertuarze znalazły się zarówno uwielbiane przez najmłodszych spektakle lalkowe, jak i przedstawienia, w których na pierwszym planie znajdą się barwne kostiumy i ciekawe elementy scenografii.

Począwszy od 13 czerwca Impart zaprasza w dziewięć niezapomnianych wydarzeń, w których tak samo ważne są dobra zabawa jak i płynąca ze spektakli nauka. W najbliższą niedzielę aktorzy Teatru Malutkiego z Łodzi zaprezentują „Krawca Niteczkę” na podstawie opowiadania Kornela Makuszyńskiego. Tydzień później młodzi widzowie zobaczą „Bajkę o przyjaźni” , która pokazuje, że zawieranie nowych przyjaźni daje wiele radości, wiedzy i zabawy. Uczy, że ktoś inny, inaczej ubrany czy nowy, także może być świetnym kompanem do odkrywania świata.  W ostatnią niedzielę czerwca zespół znanej już z występów w Imparcie fundacji Ależ Gustawie! zaprezentuje lalkową interpretację „Brzydkiego kaczątka” Hansa Christiana Andersena.

Każde z przedstawień będzie się rozpoczynało w południe. Warto podkreślić, że bilety na nie kosztują jedynie 10 złotych.

Scena w podwórku Impartu jest w pełni zadaszona zarówno dla artystów, jak i dla widzów, dlatego wybierając się na Mazowiecką 17 w niedzielne południa nie musicie się przejmować pogodą. Bilety na spektakle dla dzieci oraz na inne pozycje z bogatego programu Impartu są dostępne na www.strefakultury.pl.

Repertuar spektakli dla dzieci w Imparcie:
13.06 | 12:00 – „Krawiec Niteczka”
20.06 | 12:00 – „Bajka o przyjaźni”
27.06 | 12:00 – „Brzydkie kaczątko”
4.07 | 12:00 – „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”
11.07 | 12:00 – „Jacek i Placek”
25.07 | 12:00 – „Urodziny Baby Jagi”
1.08 | 12:00 – „Klaudek i Klaudyna”
8.08 | 12:00 – „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki”
15.08 | 12:00 – „Księżycowe opowieści”

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz