komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

III nabór do Mikrograntów - ostatni dzwonek!

czwartek, 13.9.2018 09:00 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella wciąż zapraszają na ostatni w tym roku nabór Mikrograntów! Do 15 września czekają na Wasze pomysły do wrześniowej, jesiennej odsłony programu.

Macie pomysł na jesienno-zimowe spacery z muzyczną mapą Krzyków czy warsztaty fotograficzne dla seniorów ze swojego osiedla? A może na spotkania pasjonatów Bikupina i szukanie tajemnic osiedla? Należysz do stowarzyszenia i wspólnie chcecie zorganizować wieczorki polskiego kina sąsiedzkiego? Tworzycie grupę młodzieżową i myślicie o spotkaniach wokół teatralnych pasji swoich rówieśników? Zgłoście swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! 

Koc i herbata kuszą w jesienno-zimowym okresie, ale Wrocław i jego mieszkańcy mają w tym czasie wiele do zaoferowania. W ramach wrześniowego naboru Mikrogranty zapraszają wszystkich chętnych wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne), młode organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osoby od 13 do 21 roku życia) do realizacji swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Dzięki wrześniowemu naborowi organizatorzy zachęcają do działania, wspólnego spędzenia czasu z sąsiadami (zarówno tymi z podwórka, jak z i tym mieszkającymi nieco dalej) oraz do opowiedzenia „swojego Wrocławia”, swoich wrocławskich mikrohistorii. Wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i pomyślcie, jakich aktywności Wam brakuje i co chcielibyście zorganizować dla siebie i innych. Zajrzyjcie do Waszej osiedlowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej i poszukajcie pomysłu w jej zbiorach, wśród osób, które w niej spotkacie czy podczas inicjatyw, które są w niej organizowane. Szczególnie warto zwrócić uwagę na „wrocławskie opowieści” – znane i mniej znane miejsca, ludzi, literaturę, muzyke, teatr, architekturę, lokalne historie miejskie. 

Do 15. września Mikrogranty czekają na pomysły, a wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

 

Wasze komentarze


piątek, 15.2.2019 15:59
czwartek, 14.2.2019 11:00
środa, 13.2.2019 10:01
środa, 13.2.2019 09:00
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele