komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 12 listopada 2019

Renaty, Witolda

Honorowi Dawcy Krwi z KOGENERACJI odznaczeni medalami

poniedziałek, 21.10.2019 07:00 , komentarze: 0 , odsłony: 142
kategorie artykułu:

W Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. należącym do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE odbyła się uroczystość odznaczenia medalami „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Narodu” członków lokalnego Klubu Krwiodawców HDK „Kropelka”, jednego z najstarszych klubów we Wrocławiu.

HDK „Kropelka” założono 48 lat temu przy wrocławskiej elektrociepłowni. Obecnie skupia on w swoich szeregach około 70 czynnych krwiodawców. Od początku istnienia członkowie Klubu zebrali już ponad 3000 litrów krwi, w tym w większości podczas akcji organizowanych na terenie KOGENERACJI S.A. 

Medale „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Narodu” przyznawane są przez Ministra Zdrowia osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi lub składników krwiopochodnych. W szeregach Klubu HDK „Kropelka”, działającym przy wrocławskiej elektrociepłowni znalazło się czternaście osób, które spełniły te kryteria i tym samym znalazły się na liście nominowanych do odznaczenia. 

- Każdy, kto honorowo oddaje krew, dzieli się z innymi cząstką siebie, czymś bezcennym, czego nie można kupić – podkreślił, otwierając spotkanie, Dariusz Piecyk, Prezes HDK „Kropelka”.

W trakcie uroczystości, która odbyła się na terenie KOGENERACJI członkom Klubu medale wręczył Krzysztof Dworak, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w obecności członków Zarządu KOGENERACJI S.A.

- Jesteśmy dumni z tego, że nasi pracownicy wraz z rodzinami oddają krew, ratując zdrowie i życie innych ludzi – mówił Paweł Szczeszek, Prezes KOGENERACJI. - Z tym większą radością na terenie wrocławskiej elektrociepłowni trzy razy do roku organizujemy akcje oddawania krwi, które zawsze cieszą się wśród pracowników dużą popularnością.  

 

Wasze komentarze

niedziela, 10.11.2019 09:48
piątek, 8.11.2019 13:28
środa, 6.11.2019 10:08
wtorek, 5.11.2019 16:35
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele