komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 7 czerwca 2020

Roberta, Wieslawa


Hala Stulecia przekazała przyłbice dla Ochotniczej Straży Pożarnej

wtorek, 7.4.2020 16:53 , komentarze: 0 , odsłony: 406
kategorie artykułu:

Pracownicy Hali Stulecia uruchomili nieużywaną drukarkę 3D i przyłączyli się do zbiórki dla strażaków-ochotników, pomagających ludziom w różnych losowych sytuacjach, bez względu na trwającą epidemię. Osoby, które znalazły się w potrzebie, zawsze mogą na nich liczyć, ale strażacy, aby pomagać, sami muszą pozostać bezpieczni. Z tego założenia wyszedł Zarząd Powiatu Wrocławskiego kupując dla 30 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej zapas środków ochrony osobistej takich jak: maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekujące.

 – Dziękuję panu staroście Romanowi Potockiemu za możliwość przyłączenia się do tak ważnej i wspaniałej akcji. Możemy wspomóc prawdziwych bohaterów, którzy w czasie trwania pandemii podwójnie narażają swoje życie. Jako strażacy ratują ludzi z różnych opresji, a przecież każda interwencja może zakończyć się dla nich zarażeniem koronawirusem. Nasza pomoc jest stosunkowo niewielka, ale wypływa prosto z serc pracowników Hali Stulecia. W tym trudnym czasie każdy z osobna angażował się w pomaganie słabszym, starszym, chorym. I z tej pomocy narodził się pomysł, aby zrobić coś razem. Znaleźliśmy w naszych magazynach stare drukarki 3D. Zespołowi IT udało się uruchomić jedną z nich i od tamtej pory codziennie drukujemy przyłbice. Niech strzegą tych, którzy narażają własne życie, ratując innych – mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.  


Pierwsza partia przyłbic wydrukowanych przez pracowników Hali Stulecia powiększyła pulę sprzętu ochronnego zakupionego przez zarząd powiatu. – W czasie tak trudnym dla nas wszystkich - jednoczymy się i współpracujemy. Bardzo serdecznie dziękuję pracownikom Hali Stulecia we Wrocławiu i osobiście pani prezes Magdalenie Piaseckiej za wsparcie powiatu wrocławskiego poprzez sukcesywne przekazywanie przyłbic ochronnych dla naszych dzielnych strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego. Przyłbice z drukarki 3D uruchomionej przez Halę Stulecia trafiły do jednostek z Długołęki i Siechnic, a kolejne partie już się drukują.

Hala Stulecia to blisko setka ludzi o najróżniejszych umiejętnościach i możliwościach. W tym trudnym momencie starają się wspomóc lokalną społeczność w walce z pandemią – jak tylko mogą i jak tylko potrafią. Oprócz drukowania przyłbic szyją maseczki ochronne i dostarczają je do szpitali, pomagają rozwozić posiłki dla wrocławskich seniorów i innych potrzebujących, „widzialną ręką” wyprowadzają na spacery psy, których właściciele objęci są kwarantanną, zbierają też sprzęt komputerowy dla dzieci, które nie mają warunków do uczestnictwa w e-lekcjach.

Dołączyli również do akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ zainaugurowanej przez KFC Gwardia Wrocław, bo do walki z pandemią potrzebne są także pieniądze. Więcej o tych aktywnościach, a także o możliwościach niesienia pomocy potrzebującym, można dowiedzieć się śledząc wpisy opatrzone #HalaPomaga na profilach Hali Stulecia. 

W obecnej sytuacji z oczywistych względów aktywność Hali Stulecia przeniosła się w dużej mierze do internetu, do mediów społecznościowych. – W tym szczególnie trudnym dla branży eventowej czasie pod kopułą Hali panuje cisza. Nie ma koncertów, śpiewów, tańców na scenie, sportowej rywalizacji, obiektu nie wypełniają stoiska targowe. Jednak my nie pozostajemy bierni. Nasz zespół angażuje się w możliwie najszerszym zakresie w pomoc potrzebującym, ale także w działania edukacyjne i rozrywkowe w sferze online – wyjaśnia Magdalena Piasecka.


W ramach akcji #ZostajęwDomu #PoznajęWrocław Hala Stulecia rozwija i powiększa dotychczasowy, wtorkowy cykl - #WehikułCzasuHaliStulecia, w którym przybliża odbiorcom fascynującą historię kompleksu Hali Stulecia, publikując ciekawostki związane z jego budową, architektami oraz najważniejszymi wydarzeniami. Z kolei w czwartki publikowane są materiały popularyzujące trend zero waste – szukajcie ich pod hasłem #HalaNieMarnuje.

Starając się nadal, mimo trudnej sytuacji epidemicznej, nadawać rytm wrocławskiemu życiu towarzyskiemu, tym razem online - w każdą sobotę w ramach #KoncertyzKanapy na Facebooku Hali Stulecia udostępniane są specjalnie wyselekcjonowane koncerty światowych gwiazd muzyki, które gościły kiedyś w Hali. Diana Krall, Goran Bregović czy Scooter to doskonałe tło do wirtualnych, wieczornych spotkań ze znajomymi.

 

Wasze komentarze

wtorek, 2.6.2020 13:23
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki