Hala przy ul. Racławickiej ma swojego patrona

środa, 28.2.2024 15:06 163 0

Świetny zawodnik, jeszcze lepszy trener i dobry, uczciwy człowiek – tak się mówi o Tomaszu Skrzypku, wybitnym trenerze, którego imieniem nazwano właśnie halę do sportów walki i podnoszenia ciężarów przy ul. Racławickiej 62 we Wrocławiu.
Przypomnijmy, że obiekt został uroczyście otwarty 1 kwietnia 2022 roku. Miasto wybudowało go kosztem 25 mln zł, z czego 5 mln dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zabezpiecza on codzienne potrzeby pięciu dyscyplin: zapasów klasycznych, podnoszenia ciężarów, judo, taekwon-do oraz boksu.

- To taki nasz wrocławski ośrodek przygotowań olimpijskich, tym bardziej, że obok wykuwają się talenty pływackie WKS-u – mówił wówczas prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Jeszcze w listopadzie 2022 roku odbył się tam I Memoriał Tomasza Skrzypka (głównie walki kick-bokserskie). I właśnie imieniem tego utytułowanego trenera, założyciela klubu Fighter Wrocław będącego kolebką wrocławskiego kick-boxingu, nazwano halę przy Racławickiej. W uroczystości wzięli m.in. udział małżonka Tomasza Skrzypka – Joanna, córka Oliwia, prezydent Jacek Sutryk i środowisko sportów walki z prezesem Polskiego Związku Kickboxingu Piotrem Siegoczyńskim, wychowankami oraz podopiecznymi patrona, których liczna obecność potwierdziła słuszność inicjatywy.

- Za Tomaszem Skrzypkiem stoją nie tylko tytuły i medale, ale też szacunek ludzi. Bo we Wrocławiu wszystkie dyscypliny i wszystkie sporty walki potrafią żyć obok siebie i współpracować. Wrocław wiele mu zawdzięcza, dlatego pamięć o nim musi trwać – podkreślał Jacek Sutryk przy okazji odsłonięcia, wraz z małżonką i córką trenera, pamiątkowej tablicy w holu obiektu.

- Bardzo się cieszę, że ludzie tak miło wspominają Tatę i mówią, że tak wiele zrobił dla sportu. Dla mnie przede wszystkim był jednak wspaniałym Tatą - zaznaczyła Oliwia Skrzypek.
Tomasz Skrzypek zmarł niespodziewanie w październiku 2019 roku.

Dodajmy, że od jesieni 2022 roku na tyłach hali działają też boiska piłkarskie ze sztuczną murawą, doświetlane systemem ledowym na sześciu masztach, a tuż obok znajduje się kompleks szatniowo-sanitarny. Trenują tu szkoły, klasy sportowe, grupy młodzieżowe Śląska, w tym grupa dwulatków – WKS Śląsk Kids – mająca zajęcia razem z rodzicami.    

Dodaj komentarz

Komentarze (0)