Gwiazda umiędzynarodowienia z PWr

poniedziałek, 13.2.2023 12:12 150 0

Anna Maria Jarosławska, szefowa Działu Współpracy Międzynarodowej Politechniki Wrocławskiej została laureatką konkursu „Gwiazdy umiędzynarodowienia 2023” organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Zwyciężyła w kategorii „Rising star”.

Doceniono ją m.in. za niestandardowe podejście do promocji uczelni i zaangażowanie w integrację środowiska akademickiego z przyjeżdżającymi na PWr zagranicznymi studentami.

W konkursie nagradzane są osoby o wybitnych osiągnięciach w zakresie umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych. W skład kapituły, która wybiera laureatów wchodzą reprezentanci instytucji i organizacji zaangażowanych w rozwój kontaktów międzynarodowych.

Anna Maria Jarosławska kieruje Działem Współpracy Międzynarodowej Politechniki Wrocławskiej od 2020 r. Jest koordynatorką projektów „Study in Wrocław”, „Study in Poland”, NAWA „Welcome to Poland – Cool Wrocław Tech” oraz „Spinaker – Create i Switch”. Aktywnie działa także w IROs Forum oraz w NAFSA Association of International Educators.

Swoją międzynarodową przygodę zaczęła już w trakcie studiów od programu Erasmus+ i wyjazdu do Wielkiej Brytanii. W przerwach od nauki podróżowała autostopem. W ten sposób zwiedziła m.in. Hiszpanię, Bałkany i Francję, a po zakończeniu nauki także Tajwan, Sri Lankę czy Kolumbię. Podróżą życia była dla niej wyprawa do Ameryki Płd., gdzie w ciągu kilku miesięcy odwiedziła Chile, Argentynę, Boliwię i Peru.

Jednym z jej sposobów na nawiązywanie kontaktów ze studentami spoza naszego kraju, jest aktywność w social mediach. Rozmowy ze studentami, czy prowadzone na żywo spotkania z pracownikami działu cieszą się dużym zainteresowaniem, a ta forma kontaktu pomaga w pracy.

Studenci oglądają nagrania, z których uzyskują większość odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Prowadzona przez DWM seria Live meetings to nie tylko promocja uczelni i jej oferty studiów, ale także źródło informacji o wydarzeniach i wsparcie dla każdego widza.

– Uważam, że kluczem do zainteresowania młodych ludzi studiami w Polsce może być prawdziwie międzynarodowy kampus i poczucie bezpieczeństwa, jakie obcokrajowcy znajdują w wielokulturowym Wrocławiu - mówi Anna Maria Jarosławska. –Magnesem przyciągającym kandydatów i kandydatki na studia na PWr jest szansa realizacji swoich pasji i rozwoju w każdej dziedzinie, nie tylko naukowej.

Za największy sukces zawodowy uznaje swój zespół, z którym tak udanie współpracuje w Dziale Współpracy Międzynarodowej.

– W DWM pracuje ponad 20 osób, które z ogromnym zaangażowaniem zabiegają o przyciąganie zagranicznych studentów, ale też dbają i wspierają pracowników zaangażowanych w umiędzynarodowienie lub będących jego częścią – podkreśla i dodaje, że celem na najbliższą przyszłość jest zacieśnianie współpracy z siecią uniwersytetów europejskich Unite!, do której Politechnika dołączyła w 2022 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)