komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 31 marca 2020

Beniamina, Dobromierza


Gwardia Wrocław: ostatni wyjazd w sezonie

czwartek, 27.2.2020 14:25 , komentarze: 0 , odsłony: 233
kategorie artykułu:

Przed siatkarzami KFC Gwardii Wrocław już ostatni mecz wyjazdowy w fazie zasadniczej sezonu 2019/20 KRISPOL 1. Ligi. Dolnośląska drużyna powalczy o punkty z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Początek meczu w sobotę o 17:00.

W pierwszym meczu w Hali Orbita KFC Gwardia Wrocław wygrała 3:0. Teraz Exact Systems Norwid Częstochowa spróbuje się odwdzięczyć tym samym na własnym terenie.

Zespół spod Jasnej Góry nie spisuje się najlepiej w tym sezonie. 6. ekipa poprzednich rozgrywek aż do 22. kolejki nie była w stanie wygrać na wyjeździe meczu. Choć w domu Norwid radzi sobie znacznie lepiej (7 wygranych w 11 meczach), 11. pozycja w tabeli KRISPOL 1. Ligi pozwala powoli planować wakacje. Częstochowianie nie mają szans na play-offy, a utrzymanie jest już niemal pewne.

Mimo to, sobotni mecz nie jest bez znaczenia. Wrocławianie wciąż walczą o czołową czwórkę, która daje przewagę własnego parkietu w 1. rundzie fazy finałowej. Częstochowską drużyną dowodzi natomiast Piotr Lebioda, który kilka miesięcy temu pożegnał się z pracą trenera Gwardii w atmosferze skandalu. W sobotnie popołudnie dostanie on pierwszą okazję do odegrania się na byłym pracodawcy.

KFC Gwardia Wrocław musi wygrać wszystkie trzy spotkania, by pozostać w grze o 4. miejsce. Ostatnie dwie kolejki to domowe starcia z KPS-em Siedlce i SPS-em Chrobry Głogów. Najpierw jednak muszą oni wywieźć z Częstochowy 3 punkty. Czy im się to uda? Przekonamy się o tym już w sobotę. Początek meczu o 17:00.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
piątek, 27.3.2020 11:13
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele