komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Gry przeglądarkowe - mniej kochane dziecko rynku video

piątek, 27.11.2020 09:08 , odsłony: 138
kategorie artykułu:

W dzisiejszych czasach świat stawia na prędkość, ilość, efektowność. Widać to między innymi w przemyśle gier wideo, gdzie co rusz powstają nowe pozycje wymagające co raz to lepszych maszyn, a czasami nawet zmuszające nas do zakupu całkowicie nowego komputera. Oczywistym jest, że rozwój technologii to rzecz pozytywna, czy jednak tylko gry każące nam spędzić sporo czasu na samej ich instalacji – oraz przy okazji zajmujące coraz większą ilość miejsca na dysku twardym – a do tego korzystające z naprawdę potężnych rozwiązań graficznych (co wręcz przymusza nas do zakupu nowej karty), oraz silniejszych połączeń internetów (a to również pociąga za sobą dodatkowe koszty, jak chociażby zwiększenie transferu na umowie) mogą przynieść nam radość?

Odpowiedź brzmi tak. Szczególnie dobrze możemy to zauważyć chociażby w chwilach, kiedy na rozgrywkę mamy jedynie kilka minut, albo po prostu nie posiadamy jakiegoś “wypasionego” sprzętu. Czy mamy wtedy rezygnować z naszej ulubionej rozrywki i odmówić sobie partyjki w tą, czy w inną pozycję? Nie! To właśnie wtedy na pomoc przychodzą tak zwane gry przez przeglądarkę, dostępne w różnych serwisach internetowych, jak na przykład egierki.pl. To właśnie w tego typu miejscach znajdziemy całą masę różnorakich pozycji dostępnych praktycznie od razu – jedyne, co musimy zrobić, to wybrać interesującą nas kategorię – na przykład gry kulki, jeżeli jesteśmy fanem kolorowych piłek, czy nawet gry friv, a potem po prostu wcisnąć przycisk play i gotowe.

Tutaj warto zatrzymać się na chwilę i wyjaśnić, czym są tak zwane gry friv. Mianowicie są to pozycje przeznaczone głównie – chociaż oczywiście nie tylko! – dla młodszego gracza, przez co pozbawione są nadmiernej ilości przemocy, a co więcej, często posiadają one również i funkcję edukacyjną. Do tego nie znużą naszego kilkulatka, gdyż są szybkie i doskonałe na tak zwaną “krótką rundkę”.

Oczywiście nie zamierzamy zaprzeczać, że gry “wielkie” (zarówno pod względem wymaganego miejsca na HDD, ilości efektów specjalnych, poziomów itd.) mogą być ogromnymi hitami i przynosić masę radości. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkiem zapomnieć o grach dostępnych przez przeglądarkę i uznać je za “pół gry”, niewarte naszej uwagi. Bywa również tak, że firmy produkujące daną pozycję decydują się na udostępnienie nie tylko wersji “dużej”, ale i właśnie tej “mniejszej”, dla takich serwisów, jak egierki.pl, czy inne tego typu portale.

Poza tym gry przez przeglądarkę mogą być świetnym wprowadzeniem dla kogoś, kto jeszcze nigdy nie miał styczności z grami wideo. Pomogą mu odkryć ten niesamowity świat dzięki swojej prostocie i nie zniechęcą długim okresem instalacji. A potem już tylko mały krok do sięgnięcia po “poważniejsze” tytuły.

 
czwartek, 14.1.2021 12:31
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele