komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Groźby i napad z nożem w ręku. Wszystko dla kilku kawałków pizzy....

środa, 4.7.2018 16:33 , komentarze: 0 , odsłony: 1445
kategorie artykułu:

Dwaj 20-latkowie kupili pizzę i nieśli ją do domu. Nagle zostali zaatakowani przez 30-letniego mężczyznę, który nożem do tapet pociął pudełko i zabrał z niego kilka kawałków. Wezwani na miejsce policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, już po kilku minutach zatrzymali sprawcę. Okazał się nim wrocławianin, który miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Przy mężczyźnie ujawniono dwa noże.

Zdarzenie miało miejsce na terenie wrocławskiego Ołbina około godziny 16:00. Dwóch mężczyzn wracało do domu, niosąc pizzę. Nagle zostali zaczepieni przez agresywnego mężczyznę, który żądał od nich wydania pizzy. Groził im przy tym pobiciem. Chcąc uniknąć konfrontacji, dwaj 20-latkowie odeszli i dalej spokojnie wracali do domu. Agresor powrócił i tym razem wbił kilkukrotnie w kartonowe pudełko nóż do tapet. Wyciął w pudełku otwór, zabrał kilka kawałków pizzy i oddalił się. Mężczyźni o zajściu powiadomili Policję.

Na miejsce skierowani zostali policyjni wywiadowcy. Ustalili rysopis sprawcy i namierzyli go w okolicy Wzgórza Słowiańskiego. Pokrzywdzeni rozpoznali go jako sprawcę zdarzenia.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim być 30-latek, przy którym funkcjonariusze ujawnili dwa noże. Jeden z nich to nóż do tapet, którego używał sprawca. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że miał on już na swoim koncie kradzieże i rozboje.

Mężczyzna trafił na komisariat i usłyszał już zarzut stosowania przemocy lub groźby karalnej w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania. Grozić mu teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 18.2.2019 09:33
czwartek, 14.2.2019 09:09
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork