komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 7 kwietnia 2020

Rufina, Celestyna


Gorące krzesła i policyjne komunikaty w MPK

środa, 25.3.2020 13:57 , komentarze: 0 , odsłony: 345
kategorie artykułu:

W związku z dodatkowymi procedurami bezpieczeństwa wprowadzonymi wczoraj (tj. 24.03) przez Radę Ministrów z powodu stanu epidemicznego wrocławski przewoźnik rusza z kampanią informacyjną skierowaną do pasażerów.

We wszystkich autobusach i tramwajach zaczęły pojawiać się nalepki informujące podróżnych o „gorących krzesłach”, które znajdują się w pojazdach. Treść ma przypominać pasażerom o ograniczeniu liczby pasażerów, która zaczęły obowiązywać w pojazdach komunikacji miejskiej. Podróżni są proszeni, aby zajmowali co drugie miejsce siedzące. Grafiki pojawiają się też na ekranach LCD w pojazdach.

- Nasi pasażerowie, w związku z ograniczeniami w pojazdach komunikacji miejskiej wprowadzonymi przez Radę Ministrów, muszą zachować dużą rozwagę i nie powinni bagatelizować sytuacji – zaznacza prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – My zwiększamy częstotliwość kursów, dbamy o bezpieczeństwo kierujących i czystość taboru, ale to pasażerowie muszą wziąć dużą część odpowiedzialności za dostosowanie się nowych przepisów. Nasza akcja z „gorącymi krzesłami” ma im o tym przypominać. 

Najłatwiejszym sposobem na zapamiętanie jak wielu pasażerów może poruszać się danym tramwajem lub autobusem jest po prostu obserwowanie liczby miejsc siedzących. Jeśli można usiąść w bezpiecznej odległości jednego krzesła od innego pasażera to podróżny może poruszać się pojazdem.

MPK Wrocław wspólnie z Komendą Miejską i Komendą Wojewódzką Policji ruszyło również z informowaniem pasażerów o zachowaniu bezpieczeństwa w sposób dźwiękowy. We wrocławskich tramwajach i autobusach od dzisiaj (tj. 25.03) podróżni słyszą policyjne komunikaty. Informują one m.in. o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz niewychodzeniu z domu jeśli nie jest to konieczne. W ten sposób MPK oraz policjanci chcą wspólnie zadbać o zdrowie tysięcy pasażerów codziennie poruszających się komunikacją miejską.

- Stosowanie się do obecnych zaleceń służb sanitarnych to sprawa bezpieczeństwa i zdrowia nas wszystkich – zaznacza st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. –   Nie gromadźmy się i nie wychodźmy z domów bez ważnego powodu. Jesteśmy w czasie wielkiego testu z odpowiedzialności – zróbmy wszystko, aby pomóc lekarzom opanować sytuację i powstrzymajmy się od spotkań ze znajomymi. 

Oprócz ww. akcji informacyjnej MPK wprowadziło także od dzisiaj (25.03) zmiany w organizacji komunikacji miejskiej, które znalazły się we wczorajszym komunikacie prezesa MPK:

W związku z nowymi ograniczeniami wprowadzonymi przez Radę Ministrów, w trosce o zdrowie i życie mieszkańców Wrocławia, od dnia 25 marca (środa) od godziny 3.40 wprowadzono następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

1. Linie autobusowe: A,D,K,N, 102, 103, 106, 109, 110, 112, 123, 115, 122, 125, 126, 127, 128, 131, 132, 133, 141, 144, 145, 148, 602, 607 będą jeździły według rozkładu roboczego. Pozostałe linie autobusowe, w tym linie nocne, nadal jeżdżą według rozkładu sobotniego.

2. Linie tramwajowe 3, 11, 15 będą jeździć według rozkładu roboczego, pozostałe według rozkładów sobotnich.

3. W każdym pojeździe jednorazowo będzie mogła podróżować liczba pasażerów równa połowie miejsc siedzących. Szacunkowo:

                •             25 osób w autobusie przegubowym,

                •             20 osób w autobusie solo,

                •             10 osób w autobusie midi,

                •             30 osób w tramwaju jednowagonowym,

                •             20 w każdym wagonie tramwaju dwuwagonowego.

4. W wypadku liczby pasażerów większej niż liczba dostępnych miejsc, uprasza się o udzielenie pierwszeństwa pracownikom ochrony zdrowia.

5. Na przystankach węzłowych i wybranych pętlach za liczbę osób w pojazdach będą odpowiadać kontrolerzy biletowi oraz pracownicy Centrali Ruchu. W pozostałych wypadkach prowadzący.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.4.2020 16:16
poniedziałek, 6.4.2020 13:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele