GOPR-owcy apelują o rozwagę na stokach narciarskich

wtorek, 6.1.2015 11:10 1714 0

Ratownicy wałbrzysko-kłodzkiej grupy GOPR apelują o ostrożność i rozwagę na stokach. Zachowanie zdrowego rozsądku przyda się także w górach.  

- Od 29 grudnia do 4 stycznia na Czarnej Górze odnotowano 36 akcji narciarskich, w Zieleńcu 29 akcji narciarskich, 4 interwencje oraz 2 akcje górskie. Interwencja nie wymaga ewakuacji poszkodowanego i polega na udzieleniu pomocy na stoku tudzież w ambulatorium – wyjaśnia Mariusz Rzepecki z grupy wałbrzysko-kłodzkiej GOPR. – Ponadto nasi ratownicy przeprowadzili 1 akcję górską w Międzygórzu oraz dwie akcje w Sokolcu. 


 Do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło w Nowy Rok ok. godz. 1.00 w rejonie Wielkiej Sowy. 

- Dostaliśmy zgłoszenie o zaginięciu dwóch osób. Jak dojeżdżaliśmy na miejsce okazało się, że te osoby się znalazły jednak na jednym ze szlaków znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Turyści zdążyli przenieść go do pobliskiego schroniska. Po naszym dojeździe okazało się, że mężczyzna jest w stanie mocnego upojenia alkoholem i jest bardzo wychłodzony – relacjonuje Mariusz Rzepecki.- Nie można było mu pulsoxymetrem zmierzyć ani pulsu ani saturacji. Zastosowaliśmy pakiety grzewcze, wezwaliśmy pogotowie i ewakuowaliśmy poszkodowanego do karetki. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)