Głosuj na projekty społeczne we Wrocławiu i okolicach!

czwartek, 10.5.2018 10:00 682 0

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W regionie znajdują się mikroregiony 35 i 36. W mikroregionie 35 konkurują ze sobą: Stowarzyszenie „Sztukater”, Stowarzyszenie Studentów „BEST” Wrocław oraz „Serce Szczepina”. W mikroregionie 36: Fundacja „Go'n'Act”, Fundacja „Samuraj – Rozwój Poprzez Sport” oraz Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego. 

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności. 

Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących
w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W mikroregionie 35 rywalizują ze sobą: 

  • Stowarzyszenie „Sztukater”

„Wykop i uwolnij kulturę”! Wciąż 23% polskiego społeczeństwa jest zagrożone wykluczeniem społecznym. Można to zmienić jednym prostym gestem! Przynieś kilogram książek, wejdź na występ Pawła Skóry, mistrza świata we freestyle football i włącz się w Ogólnopolską Zbiórkę Darów Kulturalnych. Za każdy podarowany kilogram otrzymasz niespodziankę. Włącz się do akcji i uwolnij Kulturę! Razem zawalczmy o dostęp do kultury!

  • Stowarzyszenie Studentów „BEST” Wrocław

„Wspólnie z Mieszkańcami dla Lepszego Miasta” Wrocławskie Nadodrze i Ołbin z roku na rok stają się atrakcyjniejsze.  Jedynym ze skutecznych sposobów rozwiązywania lokalnych problemów jest działanie Stowarzyszenia BEST z mieszkańcami. Organizacja wnosi w te działania niezmiernie cenne, międzynarodowe spojrzenie młodych osób z uczelni technicznych z całej Europy. W ramach Projektu zostanie stworzony np. mural, rzeźba, odpowiadający na aktualne problemy mieszkańców tych wrocławskich dzielnic.

  • „Serce Szczepina”

Projekt zakłada jednodniowy Festyn na Skwerze Św. Damian de Veuster z okazji Pożegnania Lata. W trakcie tego rodzinnego święta odbędą się Wyścigi Rowerkowe dla dzieci, plenerowy spektakl teatralny pt. „Zielonomu” Teatru JaSię, warsztat rękodzieła pod nazwą „Wróżki i elfy usypiają lato”, a także warsztat situdruku, podczas którego mieszkańcy otrzymają koszulki
z logo „Serca Szczepina”. W specjalnie wykonanej fotobudce każdy wykona sobie zdjęcie
i wspólnie z sąsiadami namaluje Panoramę Szczepina.

W mikroregionie 36 rywalizują:

  • Fundacja „Go'n'Act”

Światowy Dzień Drzewa (przypadający 10 października) to dzień, który można świętować z dziećmi na dworze poprzez gry i zabawy budujące więź z przyrodą (szczególnie z drzewami). Tego dnia  na świeżym powietrzu na terenach zielonych w pobliżu szkół uczniowie i nauczyciele wezmą udział w ekologicznych zabawach edukacyjnych wokół tematu drzew, takie jak wykonanie duszy drzewa czy zaprojektowanie dźwiękowej mapy drzewa. Projekt ma również na celu promocję edukacji w terenie, na świeżym powietrzu.

  • Fundacja „Samuraj - Rozwój Poprzez Sport”

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa jak ważna jest właściwa aktywność ruchowa w każdym wieku oraz jej wpływ na zdrowie człowieka. Projekt zakłada zorganizowanie bezpłatnych warsztatów - teoretycznych i praktycznych, podczas których mieszkańcy dowiedzą się jak ważna jest aktywność ruchowa.

  • Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego

Projekt „Obywatelska Wielka Wyspa” ma na celu wykreowanie liderów społeczności lokalnej, którzy zostaną wyposażeni w kompetencje do inicjowania i realizowania działań społeczno-obywatelskich. Poprzez uczestnictwo w cyklu warsztatów będą potrafili m.in.: identyfikować lokalne problemy, definiować potrzeby mieszkańców, czy wspierać mieszkańców w relacjach obywatel - miasto. Projekt odpowiada na potrzebę małej aktywności obywatelskiej - pobudza zaangażowanie i wzmacnia postawy obywatelskie.

Na wymienione projekty z mikroregionu 35 można głosować w sklepach we Wrocławiu. Na projekty z mikroregionu 36 głosy można oddawać w sklepach
w następujących miejscowościach: Gajków - Kamieniec Wrocławski, Wrocław.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)